Василь Москаль, мешканець Михальчі розповів журналістам ІА АСС, що їхня церква будувалась ще давно. А стала російською після Другої Світової війни.
- Як у 1944 році більшовики прийшли сюди, порозганяли панотців, понаставляли своїх кгбшників і з тих пір вони інтенсивно впливають на наш мозок.
Михайло, мешканець Михальчі каже: "На моїй долі теж довелось бути учасником подій на Майдані. І священики всіх конфесій один другого змінювали біля першої труни. Вони були різних конфесій і не питали. Там же не було так званої УПЦ МП. То питання: кому вони служать? В нашій країні і в нашому селі?"
10 днів тому усі присутні на зборах - понад 240 мешканців села Михальча, Сторожинецького району проголосували за перехід храму до ПЦУ .
Читайте також: Офіційно: 12 релігійних громад на Буковині заявили про свій перехід до ПЦУ
- Питання переходу до української церкви назріло вже давно. Ці ідеї ми розвивали поступово. На перших порах наш священик Юліан нас підтримував і навіть благословіння нам дав на цю справу. Потім він від нас відмовився, і навіть політику веде протилежну, - кажуть віряни ПЦУ.
Але віряни ПЦУ Михальчі досі до церкви не зайшли. Після їхніх зборів прихожани московського патріархату у церкві та розпочали цілодобове молитовне стояння. Про те, щоб богослужіння обох конфесій відбувались по черзі і мови не було, кажуть віряни ПЦУ.
Опанас Запаранюк, мешканець Михальчі каже: "Вони провокують нас, щоб ми силою ішли. А вони будуть це фотографувати. Вони чекають, щоб якась біда – смерть чи хрестини, що потрібно іти до церкви і ми будемо їм кланятись."
Ідемо за відповідями до місцевої церкви, де саме моляться прихожани УПЦ МП. Тут забарикадували ворота автівкою і чомусь викликали поліцію. Журналістів запитують, хто нас сюди прислав та з якого ми телеканалу. А після відповіді відвертаються і продовжують молитись .
Тим часом прибічникам ПЦУ в Михальчі поки нічого не зостається, як відвідувати українські церкви у сусідніх населених пунктах . Але люди переконані, що їхнє законне право невдовзі реалізується.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Як раз розпинаються на камеру ті, хто не є релігіною громадою.
Цікаво хто ж їх провокує. Як раз провокація була з їхньої сторони 10 лютого. А згідно закону має бути саме РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА, а не громада села. Вони ж навіть імені настоятеля Храму правильно сказати не можуть. Про що, ще можна говорити.
1. Питання Архімандрит Ювеналій не благословляв. Про що є відеодокази від 10 лютого 2019 року.
2. Настоятель Храму с.Михальча провів ЗБОРИ РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ 10 лютого 2019 року, на яких 280 прихожан церкви проголосували про те, щоб не змінювати підлеглість парафії с.Михальча. Але це ж не вигідно зараз висвітлювати?
3. Священник Юліан = так? Настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці Архімандрит Ювеналій! Що, організатори заколоту в селі не дали інструкцію, чи погано прочитали її? А, чи може Ви, шановний, не є прихожанином церкви села Михальча?
Звісно ж не є! А раз відвідуєте Ви, Москаль В.М. та ваші прибічники інші церкви РОКИ то ви маєете право ТАМ і ТІЛЬКИ ТАМ право голосувати у ЗБОРАХ РЕЛІГІЙНОЇ ГРОМАДИ тих церков.