Як свідчать дані Реєстру судових рішень, щомісячна кількість звернень до Феміди в таких справах у 2024 році перевищила 700 проваджень. Це в понад два рази більше, ніж до початку великої війни.
У 90% випадків суди визнають осіб недієздатними, встановлюють над ними опіку та призначають піклувальників. Останні стали предметом аналізу Економічної Правди, пише Медіа агентство АСС.
Однією з можливих причин різкого зростання кількості таких справ є велика війна і пов’язані з нею соціально-економічні труднощі, фізичні та психологічні травми, через що громадяни можуть визнаватися недієздатними. Однак є підстави вважати, що це далеко не єдиний і навіть не основний фактор.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Хоча з тексту більшості судових рішень неможливо визначити стать опікуна (сторони приховані за позначенням «ОСОБА_НОМЕР»), у приблизно 30% випадків ЕП вдалося точно ідентифікувати стать завдяки використанню відмінків або чітко вказаним родинним зв'язкам.
До 2022 року гендерний розподіл серед опікунів був майже рівним з невеликою перевагою жінок (55% проти 45%). Однак з кінця того року баланс різко змінився: частка чоловіків серед опікунів постійно зростала і у 2024 році досягла 80%.
Якщо до 2022 року лідерами за кількістю розглянутих справ про визнання особи недієздатною та призначення опікуна були Святошинський та Оболонський районні суди Києва – з огляду на кількість населення в столиці, – то з 2023 року лідерство перейшло до Буковини.
За останні півтора року Кіцманський, Глибоцький та Заставнівський районні суди Чернівецької області ухвалили по 200 таких рішень. До цього списку можна також додати Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області – майже 200 ухвал.
Якщо до 2022 року КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» видала 20 таких висновків, то в 2023-2024 роках їх кількість перевищила 300.
Наші новини є у Facebook
Для Глибоцького районного суду такі довідки видає Глибоцька багатопрофільна лікарня. З початку 2020 року її висновки фігурують майже в трьох сотнях справ, 85% з яких видані за останні півтора року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами