Що відбувалося на українських землях на початку ХХ століття? Як українцям, поділеним між двома імперіями, вдалося об’єднати свої землі у єдину державу, хай і на короткий проміжок часу? Що діялося на території нашого краю?
Ці та інші питання, пов’язані з подіями української революції початку ХХ століття, обговорювалися під час години державності «Соборна. Вільна. Самостійна», яка відбулась у четвер, 19 січня, у приміщенні ЧОУНБ в рамках роботи Відкритого університету для дорослих.
Слухачі університету не лише послухали доповіді істориків Наталії Нечаєвої-Юрійчук та Сергія Гакмана, але й пригадали власну участь у «живому ланцюзі», який відбувся 22 січня 1990 року.
Читайте ще: Відкритий університет для дорослих запрацював у Чернівцях
Довідково: 22 січня 1919 року увійшло в історію нашої держави як своєрідний символ єднання українців, що проживали на різних берегах Дніпра, але вірили у єдину й неподільну Україну.
Історичні обставини унеможливили існування вільної й соборної України на початку минулого століття, але вже у 1991 році Україна постала на політичній карті світу як незалежна держава. Сьогодні Україна виборює своє право на суверенітет та територіальну цілісність, пам’ятаючи історичні уроки минулого.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами