Чернівчани у соцмережах обурились з приводу нищення Німецького Народного дому на вулиці Кобилянської, що є пам`яткою архітектури, зведеною у 1910 році. Чернівчани кажуть: пластикові вікна, спотворюють стару архітектуру.
Інформаційне агентство АСС звернулось за коментарем до Олени Пушкової, керівниці відділу охорони культурної спадщини міської ради. Вона повідомила, що вікна встановлено самовільно.
"Знайшли власника, це громадянин Німеччини, склали протокол про адмінпорушення . Наразі він відмовляється його підписувати, пішов радитись зі своїм адвокатом. Порушення полягає у самовільному монтажі пластикових вікон, не збережені оригінальні декоративні елементи , які були на дерев`яних вікнах - шпроси. Ми пропонуємо знайти варіант, як їх відновити. Власник квартири пообіцяв порадитись із виробником, як це можливо зробити", - зазначила чиновниця.
Також Олена Пушкова повідомила ІА АСС, що вікна на фасаді Німецького дому вже замінені на пластикові майже в усіх квартирах і всі зробили це самовільно.
Читати ще: "Пластикова смерть" австрійської вілли: справа утеплення фасаду Villa Helen зупинилась
Почесний консул Німеччини у Чернівцях Олександр Шламп каже, що думає звертатись до в.о. міського голови про створення комісії щодо цього питання:
- У місті є відповідні структури, які мають затверджувати такі речі. Адже вносяться зміни у фасад. І навіть якщо вікна будуть коричневого, а не білого кольору, фасад буде повністю відрізнятись від того, який свого часу задумав архітектор при зведенні Німецького дому. Проблема у тому, що ніхто вже не питає – можна таке робити, чи не можна. Беруть і роблять, бо позиції в міста немає жодної . Призупинити роботи вже неможливо. У мене погане передчуття, що нічого із того не вийде. Тут потрібен особистий вплив. Як міської влади, так і відповідальних чиновників. Щоб вони підходили, пояснювали. Фасад не може належати мешканцям, і вони там не можуть робити, що заманеться. Тим часом, люди бачать, що можна робити будь-що, і до тебе ніхто не прийде, ніхто не поспілкується, а головне – не надається методичної підтримки, як це робити правильно, до кого треба звертатись, потрібен дозвіл чи не потрібен. Коли людина купує квартиру на основній пішохідній вулиці міста, вона має отримати якісь додаткові зобов’язанні про неможливість змінювати зовнішній вигляд, - прокоментував проблему Олександр Шламп.
Довідково: Центром культурної організації німців стало створене у 1897 році Товариство християнських німців, які взяли на себе ініціативу побудови Німецького Народного Дому. 30 березня 1908 року Товариство християнських німців звернулось до Чернівецького магістрату та Буковинської крайової управи з проханням про надання дозволу на будівництво приміщення Німецького Народного Дому за планами, розробленими архітектором Густавом Фрічем.
28 квітня 1908 року відбулася передача земельної ділянки піл новобудову. Керівництво будівельними роботами перебрав на себе надвірний радник Ервін Мюллер. Восени 1908 року монументальна споруда вже стояла під дахом. В ній були передбачені приміщення для великої зали, кав’ярні, приміщення для гостей, зимовий кегельбан, винний погріб і др.
Два роки німецькі товариства проводили внутрішнє облаштування будинку. 4 червня 1910 року будівництво Німецького Дому було завершено.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Вікна не мої)