У період різких похолодань збільшується і ризик переохолодження та обмороження. Тож як вберегти себе від цього? Кореспонденти ІА АСС розпитали у медиків про правила поведінки у холодну пору року.
«В першу чергу не вживайте алкоголю, відчуття тепла при його споживанні оманливе. Бо поки кровоносні судини на поверхні тіла розширюються, внутрішні органи в цей час тепло втрачають, - розповідає завідувач кафедри анестезіології та реаніматології БДМУ, доктор медичних наук, професор Віктор Коновчук. - Не паліть. Це погіршує периферійну циркуляцію крові і збільшує чутливість кінцівок до дії холоду. Не носіть металевих прикрас, пийте більше теплої рідини, прикривайте кінцівки і одягайте шапку».
Також фахівці радять більше рухатись, у разі критичного відчуття переохолодження – негайно знайти тепле приміщення (магазин, кафе). Ховатися від вітру. Після повернення додому одразу переконатись у відсутності ознак обмороження кінцівок, вух та носа.
Читати: Перша жертва негоди. У Чернівцях жінка померла від переохолодження
Ознаки переохолодження
Озноб, тремтіння, синюшність шкіри, губ, зниження температури тіла, біль у пальцях рук і ніг, поява гусячої шкіри, позіхання, затьмарення свідомості. У постраждалого спостерігається апатія, сонливість, загальна слабкість, поверхневе дихання.
«Якщо ви раптом помітили в себе чи в когось ознаки переохолодження, не зволікайте з діями. Це допоможе уникнути гангрени та втрати кінцівки, - пояснює асистент кафедри анестезіології та реаніматології БДМУ Андрій Андрущак. – За умов легкого ступеню переохолодження постраждалого слід перенести у тепле приміщення, забезпечити теплим, сухим одягом, напоїти гарячим чаєм. Коли середній ступінь переохолодження – найкраще зігріти особу теплим душем, поступово підвищуючи температуру від 30-35°C до 40- 42°C, теплим одягом та чаєм. Якщо ж ступінь важкий - негайно зверніться за медичною допомогою».
Категорично заборонено при переохолодженні
- Зігрівати постраждалого спиртними напоями;
- Розтирати вражені зони потерпілого снігом;
- Приймати гарячий душ;
- Використовувати гарячі грілки та інтенсивні розтирання;
Аби жоден холод та мороз не був страшним – організм варто загартовувати впродовж року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами