У Чернівцях продукують ідеї і напрацьовують практики для збереження комах-запилювачів, пише Медіа агентство АСС.
На базі Придністровської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України провели презентаційну зустріч учасників міжнародного проєкту «RestPoll: Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу» за рамковою угодою ЄС «Horizon Europe».
Через зміну клімату, використання інсектицидів, зрештою – бойові дії на території України – відбувається незворотній негативний вплив на все живе, зокрема на комах-запилювачів. У результаті - зникнення видів, погіршення врожаїв і порушення функціонування цілих екосистем.
Отримуйте новини в Telegram
Міжнародний проєкт з цієї проблематики реалізують науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зокрема, колектив кафедри екології та біомоніторингу.
«Запилювачі - критично важливі агенти для функціонування екосистем і біосфери в цілому. Це бджоли, джмелі, метелики. Вони переносять пилок з квітки на квітку. Більшість рослин потребують комах, аби жити. І для цих комах існують загрози - для розмноження, зимування. Потрібні порожнини, пеньки, трубчасті залишки рослин. Якщо цього нема – нема, де відкладати яйця. І це глобальна проблема. Наша кафедра долучилась до найбільшого гранту у світ науки «Horizon Europe». Він розрахований на 4 роки, залучено 17 країн Європи. Це про велике фінансування і обмін досвідом», - каже Марія Федоряк, завідувачка кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ, керівниця проєкту.
За словами науковиці, Чернівецька область відома великою кількістю садів. А там використовують різні засоби захисту рослин, добрива. А тому нема місця для запилювачів, чим живитись та де зимувати. Тому до розв'язання проблеми залучають фермерів, пояснюють важливість запилення і заохочують їх створювати умови для комах.
Учасники проєкту – науковці і практики (місцеві фермери, бджолярі). Вони провели майстер-клас із наповнення матеріалами комірок «готелів для комах».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами