Напередодні, 22 червня, буревій у Чернівцях повалив дерева. На проспекті Незалежності дерево, що росло поруч із житловим будинком, впало на мікроавтобус та перегородило проїзд. Рятувальники розпиляли та прибрали повалене дерево з автомобіля. Цього ж дня велика гілка впала на автомобіль, припаркований на вулиці Коцюбинського, поруч з центральним корпусом університету.
Скриншоти з відео Телерадіокомпанії «ТВА»
Журналісти Медіа агентства АСС з'ясовували, хто несе відповідальність за стан дерев у Чернівцях та хто мав би компенсувати завдані збитки власникам транспортних засобів у таких випадках. Анатолій Федорів, керівник КП «Трест зеленого господарства та протизсувних робіт», розповів кореспондентові МА АСС, що комунальне підприємство несе відповідальність за завдану шкоду лише у випадку, якщо було проігнороване звернення від мешканців щодо ліквідації аварійного дерева.
«За деревами у дворах повинна дивитись і громада. Кожен житель може піти подивитись, чи є аварійні дерева і звернутись до нас вже з тим, щоб дерево знесли. Комунальне підприємство несе відповідальність лише у випадку, коли було звернення від мешканців про аварійність дерева, а його проігнорували.
Дерево, що впало біля університету з вигляду було здоровим. Але проблем до того не виникало, всіх влаштовувало, що воно там є, хоча гілка, яка впала вже була в аварійному стані. Всередині дерева були дупла, і зовні не було видно пошкоджень.
Людям потрібно звертатись вчасно, поки ще нічого не було, а не коли вже стався такий випадок. Комунальні працівники не можуть обійти кожен двір і оглянути кожне дерево в місті», - сказав Анатолій Федорів.
Дивіться нас на YouTube
У юридичному відділі Чернівецької міської ради зазначили, що у подібних випадках для початку визначають відповідального за зелені насадження.
«Відповідно до благоустрою міста передбачена відповідальність за окремі зелені насадження. Це може бути балансоутримувач. Якщо це в межах прибудинкової території, там визначений власник або співвласник багатоквартирного будинку чи управитель. Це може бути і Трест. Вже в залежності від того, кому належить ділянка», - пояснює Сергій Фуркал, керівник юридичного відділу.
За словами юриста, якщо такий інцидент стався на об’єкті комунальної власності й відповідальним не визначений ніхто інший, ніж Трест, тоді власники можуть звертатись з приводу відшкодування до міської ради, але тільки у випадку, якщо було неналежне утримування насаджень або ж потрібно буде доводити вину відповідного комунального підприємства за завдання шкоди.
«У випадку, якщо завдана шкода транспортному засобу - потрібно звертатись до суду. Суд вже встановлює чи був винний балансоутримувач, наявність шкоди й причинно-наслідковий зв’язок. Зазвичай у випадку стихії, як от буревію, суди не задовольняють такі позовні заяви. У більшості звернень, якщо буде доведене стихійне явище, яке вплинуло на падіння дерева на автомобіль, за цивільним кодексом балансоутримувач звільняється від відповідальності. Але в будь-якому разі, якщо є завдана майова шкода - має все вирішуватись у судовому порядку: встановлюється балансоутримувач і надсилається позовна заява про відшкодування», - підсумував Сергій Фуркал.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами