Зараз Правила дорожнього руху захищає пішохода, коли він знаходиться на пішохідному переході. В цей же час, пішохід не задумується над питанням "хто перший", оскільки на "зебрі" винен завжди водій,зауважують auto.24tv.ua.

За ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах водій ризикує отримати штраф у розмірі 255 грн. І це за звичайних обставин.

Якщо ж ці порушення примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість чи вжити інших заходів для безпеки руху , водія можуть оштрафувати вже на 680 грн. або позбавити права керування транспортним засобом на строк від шести місяців до одного року.

Проте патрульні не втомлюються нагадувати, що пішохід – це також учасник дорожнього руху. 

Нагадаємо, нещодавно маршрутка збила пішохода біля Автовокзалу у Чернівцях. 

Відповідно до ПДР, пішохід - це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу.

4.7. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

4.10. Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

4.14 Пішоходам забороняється:

a) Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.