Завдяки грантовим коштам виконають значний обсяг робіт. Насамперед це ліквідація найбільш аварійних ділянок чернівецького водогону. Про це повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк, пише Медіа агентство АСС.
«Хочу наголосити, що цей грант «не звалився нам із неба», це робота багатьох команд, які дотичні до цього проєкту. Завдяки наданим коштам ми зможемо виконати великий обсяг робіт. Насамперед це ліквідація найбільш аварійних ділянок нашого «багатостраждального» водогону, адже більшість тих днів, коли місто знаходиться без води спричинені саме аваріями на цих найбільш критичних ділянках. Відтак, дуже віримо в те, що в майбутньому чернівчани зможуть не сидіти по декілька днів без води і питання по безперебійному водопостачанню буде вирішене», - розповів посадовець.
За його словами, окрема частина гранту буде виділена на додаткові роботи: встановлення загальнобудинкових лічильників, заміну інших мереж водопостачання тощо.
«Відсутність загальнобудинкових лічильників є великою проблемою у місті, бо це не тільки про порядок, а й про справедливе нарахування та аналіз проблем. Такі лічильники дозволять упорядкувати та фактично зробити порядок в обліку. Зокрема наші партнери погодилися із тим, що це є досить важливо. Адже коли немає нормального обліку, немає нормального аналізу, відповідно ми не розуміємо, де в нас може втрачатися вода», - розповів заступник мера.
Найважливіше - це те, що грант є безповоротним, партнери самостійно, згідно зі своїми правилами та умовами, будуть перераховувати гроші підрядникам-виконавцям без зарахування на рахунки Водоканалу чи Міськради.
«Враховуючи всі обставини, які наразі є у країні, в місті - це дуже величезні кошти. Тому такий грант є важливим для нас. Коли ми чуємо «закиди» мешканців про те, що «Давайте міняти труби», «Давайте щось робити», то треба розуміти обсяг фінансування, який необхідно виділити для зміни магістральних водопроводів, а окрім цього є ще й очисні тощо. Це не означає, що місто сидить склавши руки, цього року виділили вже близько 38 мільйонів гривень з міського бюджету для комунального підприємства, завдяки яким було проведено вже багато робіт - близько 10 локальних проєктів, деякі з яких наразі тривають», - наголосив Зазуляк.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Посадовець розповів, що Водоканал - це найбільше та найскладніше господарство в місті й від нього залежить постачання води в домівки чернівчан.
«Наш шлях - це виділення таких грантових коштів для нормальної роботи підприємства. Хочу наголосити, що всі процедури виконуються згідно з міжнародними правилами, тому ми орієнтуємось на терміни німецьких партнерів. Відтак, сподіваємось, що вже наступного року, орієнтовно на кінець весни, розпочнемо втілювати цей проєкт в життя. Ті підрядники, які будуть обрані, отримуватимуть напряму фінансування безпосередньо від банку», - сказав Василь Зазуляк.
Зі 104 км водогону найбільш проблемною є ділянка гілки «Дністер-Чернівці» протяжністю 5,75 км.
«Це фактично лише 5%, але якщо ми її змінимо, то це суттєво покращить стан системи водопостачання. Також треба розуміти, що є інші ділянки водогону, які не стають кращими, по всьому місту є велика протяжність труб, які ремонтуються коштами міського бюджету, але загалом поступово ця робота розтягнеться на роки, а можливо й на десятки років, тому що стан нашої системи водопостачання і каналізування, на жаль, далеко не в найкращому стані», - розповів посадовець.
За його словами, ця ділянка є найбільш проблемною через те, що статистика аварій по ній найгірша. Фактично 80% часу коли всі чернівчани сидять без води - це якраз аварійні витоки саме на цій ділянці.
Отримуйте новини в Telegram
«Наприклад вчора, 28 листопада, у нас стався прорив через те, що перебої зі світлом спричинюють гідроудари. Саме через ускладнення в роботі енергосистеми наразі є високий ризик виникнення таких ударів. Прошу всіх чернівчан ставитися з розумінням до таких ситуацій, адже ми не живемо на острові, ми всі залежні від загальної енергосистеми. Також хочу попросити чернівчан, щоб вони з розумінням віднеслися до того, що буде обмежуватися водопостачання у нічний період часу. Ми хочемо тримати резервуари максимально повними, щоб у разі критичних відключень ми могли хоча б погодинно подавати воду. Час від часу, щоб тримати резервуари повними, ми будемо обмежувати водопостачання, це не буде кожної ночі», - наголосив заступник міського голови.
Посадовець розповів, що щоб замінити 5% водогону - водопроводу протяжністю 5,75 км - спеціальними трубами великих діаметрів, потрібно виділити близько 10 мільйонів євро. Тобто, щоб замінити повністю хоча б одну нитку водогону необхідні сотні мільйонів євро. Навіть при умові, що у нас будуть ці гроші, заміна всього господарства займе також досить велику кількість часу.
«Головне наполягання партнерів наразі – це якнайшвидше використати надані ними гроші, ми робимо для цього усе можливе – кожних два тижні маємо зустріч із представниками банку, для того, щоб максимально швидко опрацювати та використати цей грант», - підсумував Василь Зазуляк.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами