Вербна неділя – так зазвичай називають у народі свято Входу Господнього в Єрусалим. Воно є одним із найголовніших у православ’ї й присвячене урочистому входу Ісуса Христа до Єрусалиму, після чого почалися його муки, що закінчилися розп'яттям. Про це пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Дата святкування Вербної неділі залежить від Великодня. Так, щороку вона відзначається за тиждень до цього великого свята або в шосту неділю Великого посту.
Світле Христове Воскресіння у християн східного обряду припадає на 2 травня, тому свято Входу Господнього в Єрусалим цього року буде 25 квітня.
В останні дні свого земного життя Ісус Христос вирушив до Єрусалиму. На той момент широкого поширення набула чутка про здійснені ним дива – зцілення невиліковно хворих, вигнання злих духів та воскресіння мертвих. Христос в’їхав у місто верхи на молодій ослиці, а все місто вийшло йому назустріч.
Зустрічаючи його, як сказано в Євангелії, люди знімали з себе верхній одяг і кидали його на дорогу, якою їхав Ісус. Вони встеляли його шлях пальмовими гілками й вітали вигуками «Осанна!» – так зазвичай зверталися лише до царя.
Оскільки вітаючи Спасителя, люди встеляли йому шлях пальмовим гіллям, то свято Входу Господнього в Єрусалим також називається Тижнем ваій (де «вайя» грецькою – пальмова гілка).
В Україні, та в інших країнах, де пальма не є типовою рослиною, свято має народну назву – Вербна неділя, що пов’язано з традицією заміни пальмових гілок на вербові. Це єдине дерево, яке розпускається ранньою весною.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами