Це - одна з вимог наступного етапу децентралізації.
Розглядати питання щодо оптимізації структури та граничної чисельності працівників райдержадміністрацій будуть у тих регіонах, територія яких стовідсотково покрита об’єднаними громадами, зазначає "Децентралізація" . Також виконавча влада на місцях має проаналізувати структуру та граничну чисельність працівників РДА та сформувати пропозиції щодо перехідного етапу для районів, територія яких більше як на 50% покрита ОТГ.
Крім цього, регіони отримали ще низку важливих завдань. Серед нагальних вимог для успішного реформи – забезпечити розробку, супроводження, погодження та внесення для затвердження Урядом перспективних планів формування спроможних територіальних громад в межах 100% території відповідного регіону.
Крім того, обласні державні адміністрації спільно з районними отримали завдання активізувати роз'яснювальну роботу щодо переваг об’єднання територіальних громад. Здебільшого це стосується тих районів, де не створено ОТГ, та тих, де триває процес добровільного об'єднання.
В Мінрегіоні звернули увагу на те, що в деяких областях порушено терміни надання висновків щодо відповідності рішень громад про об’єднання чинному законодавству, а також порушено терміни подання звернень до ЦВК щодо призначення перших місцевих виборів на територіях ОТГ. Ці порушення обласні державні адміністрації повинні виправити вже до 15 лютого.
Серед інших важливих завдань – забезпечення розмежування та передачі об’єктів спільної комунальної власності районів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. На сьогодні таких об’єктів налічується більше трьох тисяч.
Більшу частину цих завдань мають виконати до 1 квітня 2018 року.
Читайте також: Об’єднані громади найбільше грошей витрачають на освіту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами