Ні! До відомого еротичного роману Э. Л. Джеймс наша оповідь не матиме жодного відношення. Це історія про те, як світ дізнався про чай з бергамотом…
Подейкують, що цей сорт названо на честь графа Чарльза Грея, який обіймав пост прем’єр-міністра Великобританії в 1830—1834 роках. До речі, «Ерл» - це дворянський титул (близький його еквівалент - «Граф»), а Грей - це прізвище. Так що «Сивий Граф» - це геть не вірне трактування.
Але ж ми обіцяли вам історію, так от перша з них: британські моряки врятували з потопаючого корабля сина раджі. Щасливий татусь на знак подяки презентував рятівникам найсмачніший з сортів чорного чаю. Цей подарунок опинився у руках вищезгаданого графа. Напій настільки припав йому до душі, що було встановлено регулярне постачання з Цейлону до Англії. Цей самий граф і популяризував чай з бергамотом серед британської знаті.
Історія друга. Лорд Джордж під час дипломатичної місії до Китаю скуштував зелений чай, ароматизований гірким апельсином. Вже у себе на батьківщині він вирішив відтворити рецептуру. З цим проханням він звернувся до свого друга і по сумісництву власника чайного магазину лорда Бенкса. Та як на зло (але як виявиться потім, на щастя) під рукою не було гіркого апельсина. Цей складник замінили на масло бергамота, а зелений чай – замінили чорним. Але результат чоловіки оцінили на «відмінно»! Мабуть більшість господинь зараз киваючи головою згадують, як у них на кухні з’являлись нові рецепти завдяки тому, що щось забували придбати з продуктів…
Але до чого Грей у цій версії? Лорд Бенкс був з ним знайомий і добре знав про його пристрасть до ароматизованих чаїв. Звісно ж він пригощав знайомого своїм творінням, а зрештою і назвав чай на честь відомого на той час політика. Хороший хід, погодьтесь!
Історія третя. Вона знов про морські мандрівки: англійське судно потрапило у сильний шторм. У його трюмах через негоду розбилися ємності з маслом бергамота, які в свою чергу залили клунки з індійським чаєм. Спершу здавалося, що дороговартісний товар безповоротно зіпсований. Та викинути крам у моряків не піднялася рука. Чай висушили і почали продавати під виглядом нового сорту. А назвали напій на честь лорда Грея, який на той час володів індійськими чайними плантаціями.
Багато з нас навіть і не здогадувались про існування того самого Грея, але чай, названий на його честь багатьом припав до душі. Знавці радять смакувати його ближче до вечора і подавати без молока.
Може саме час запросити друга чи кохану людину на чашечку чаю? А правильне приготування та подачу забезпечить кав’ярня «Чашка».
Інші статті АРОМАТНИХ ІСТОРІЙ читайте ТУТ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами