Наші господині залюбки готують його вдома для своїх близьких. А ще, імбирні пряники – це гарна ідея для невеликого презенту та чудова прикраса для ялинки!
Подейкують, що медові пряники робили ще у стародавньому Єгипті. Хоч до сьогоднішніх витворів мистецтва їм було ой як далеко.
Ну, а щодо того, як імбир став одним зі складників рецепту солодощів, то за легендою, цю пряність додав англійських монах на ім’я Патрік. Після хрестових походів до Англії потрапили нові спеції, а Патрік, схоже, був ще той експериментатор! Його творіння дуже сподобалось жителям монастиря і з часом рецепт поширився за його межі. За іншими даними, перший імбирний пряник завіз до Європи вірменський монах Григорій Макар у 992 році.
На початку 17 століття вперше приготували солодощі за рецептом, який тепер називають класичним. Було це у англійському містечку Макет Дрейтон. На в’їзді у місто досі є згадка про цю подію.
Читати ще: Французькі солодощі у Чернівцях: як приготувати та де спробувати.
Як би там не було, а популярність імбирних пряників постійно зростала. Навіть відомі казкарі - брати Грім у 1812 році у своєму творінні «Ганзель та Гретель» згадують про пряниковий будинок.
З імбирними пряниками пов’язано багато цікавинок та легенд. Ось деякі з них:
Подейкують, що саме завдяки вищезгаданій казці у Німеччині стало модно робити пряникові будиночки, особливо у період новорічно-різдвяних свят.
У Нюрнбергу ходить легенда, що хворій донці герцога, місцевий пекар презентував коробочку ароматної випічки. Згодом дівчинка одужала. Можливо їй допоміг саме імбир? Він і дійсно відомий своїми лікарськими властивостями… Та охочим зберегти фігуру, ми не радимо «налягати» на імбирне печиво, навіть у профілактичних цілях. І не треба прикриватись фразою «ну, вони ж корисні»! Точно не для об’єму ваших стегон!
Мама першого президента США Джорджа Вашингтона записала рецепт смаколика для командуючого Континентальною армією у штаті Вірджинія - маркіза Лафайєта. А все тому, що він, француз за національністю, дуже сумував за улюбленою стравою на чужині… До речі, зараз пряники за цим рецептом називають не інакше, як пряники Лафайета.
Королева Англії Єлизавета I дарувала іноземним дипломатам імбирні пряники у вигляді чоловічків. Погодьтесь, ми з вами теж не раз вручали ці солодощі у якості подаруночка: це і мило, і дуже смачно!
Пряничний чоловічок отримав нову хвилю популярності завдяки мультфільмам про «Шрека». Навіть у музеї Мадам Тюссо є його воскова копія! А це вже реальне визнання!
У Німеччині, Франції та Англії існують потужні гільдії пекарів пряників та печива.
А у Чернівцях є затишне місце, де можна поласувати імбирним печивом та випити корисного імбирного чаю! Крім цього тут пригостять смачною випічкою та кавою. І мова йде про мережу кав’ярень «Чашка».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами