Тим не менше, більшість баріста з теперішнім напливом кавоманів навряд би впоралися, якби свого часу не винайшли кавомашину. Звісно, до появи тих апаратів, якими користуються сучасні кав’ярні було багато експериментів: часом вдалих, а часом не дуже.
Почнемо ми з 1822 року. Саме тоді француз Луї-Бернард Бабо запропонував готувати напій шляхом пропускання через мелену каву пароводяної суміші, що виходила під тиском з парового котла. До речі, саме Бабо називають батьком сучасної кавомашини.
Через декілька років конструктор Едвард Лойзель де Санте змайстрував свою версію машини. А згодом представив її доопрацьовану версію на Паризькій виставці. Та все одно машина була великогабаритною, вибухонебезпечною та й каву готувала гірку і не надто вже смачну. Але і цей винахід на той час був інноваційним: відвідувачі виставки були реально вражені - адже апарат готував близько двох тисяч чашок кави за годину. Якщо реально задуматись – тогочасна машина просто переводила продукт.
Більш вдалою була спроба італійця Луіджи Беццера. У 1901 році він змайстрував компактну та надійну кавомашину. А ще (зараз багато кавоманів мають подумки йому подякувати) почав використовувати пару задля збивання молока та вершків.
Робота його апарату ґрунтувалася на комбінованому використанні води та пари. Тепер кожна чашка еспресо створювалася на строго відведеній порції кави. Процес приготування займав лічені секунди, та й самк напою був справді гарним! Це вже був справжній прорив!
Ліцензію на виготовлення цих апаратів придбав Дезідеро Павоні. Він же почав їх використовувати у кав’ярнях. Цей самий Павоні удосконалив винахід Беццера: обладнав поршневим насосом, спеціальним клапаном для спускання пари і протоку гарячої води. Завдяки цим нововведенням на мелену каву потрапляла гаряча вода, а не окріп. І саме це дозволило позбутися присмаку підгорілої кави, яким грішили апарати-попередники.
І це ще не всі заслуги Дезідеро перед любителями кави! Саме він вивів формулу «правильного» еспресо: приготування має відбуватися при температурі 86-92 ºC і тиску в 9 бар.
Процес удосконалення кавових апаратів триває і по сьогодні. Так само, як і триває вдосконалення майстерності баріста. Переконайтеся у цьому, завітавши до мережі кав’ярень «Чашка».
Інші статті АРОМАТНИХ ІСТОРІЙ читайте ТУТ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами