Цей день пов’язаний із боротьбою жінок за свої права і свободу. Історично Міжнародний жіночий день з’явився через необхідність солідарності жінок у боротьбі за емансипацію, - повідомляють "Факти".
8 березня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація протесту, на якій працівниці текстильних фабрик уперше продемонстрували готовність до боротьби за свої права, скорочення часу робочого дня і збільшення оплати праці.
Саме тоді пройшов відомий і гучний Марш порожніх каструль. В результаті з’явилася перша жіноча профспілка. А дата 8 березня стала знаковою для святкування жіночого дня.
Через 50 років після цих подій, у лютому 1908 року, в Нью-Йорку за призовом соціал-демократичної жіночої організації було організовано численний мітинг, на якому зібралися близько 15 тис. жінок.
Вони вимагали рівноправності з чоловіками, скорочення робочого дня, підвищення оплати жіночої праці й отримання права голосу на виборах.
Незабаром Соціалістична партія Америки оголосила національний жіночий день, який спочатку відзначали в останню неділю лютого.
У 1910 році в Копенгагені відбулася друга Міжнародна конференція жінок-соціалісток, на якій виступила німецька комуністка Клара Цеткін.
Вона запропонувала призначити міжнародний жіночий день, коли всі жінки змогли б проводити мітинги та ходи, щоб привернути увагу людей до своїх проблем.
Через кілька років таку ідею 8 березня розділили у багатьох країнах світу: Німеччині, Америці, Данії, Австрії, Швейцарії, Росії, Нідерландах тощо.
Так з’явився Міжнародний день солідарності трудящих жінок у боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ’я.
Міжнародний жіночий день за версією ООН
Період з 1976 до 1986 року ООН оголосила Міжнародним десятиріччям жінок.
На честь цієї події ООН виступила з пропозицією щорічно проводити Міжнародний жіночий день 8 березня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами