Та пристрій, максимально схожий на той, що ми звикли бачити, з’явився відносно нещодавно, завдяки американцю Честеру Карлсону. Саме він створив перший у світі копіювальний апарат, що працював за принципом ксерографії.
У 1938 році Карлсон влаштувався на роботу в патентний відділ однієї популярної фірми. І саме там йому доводилось робити копії патентів. А це займало багато часу, та й артрит заважав плідно працювати…
Перший «відксерений» аркуш паперу з’явився на світ у в невеликому номері нью-йоркського готелю «Асторія». На листку був напис: «10.-22.-38 ASTORIA». З цифр не важко здогадатися, що це відбулося 22 жовтня 1938 року. Саме цей день і можна вважати Днем народження ксероксу.
Майже 10 років знадобилося Карлсону для того, щоб вдосконалити свій пристрій та знайти інвесторів.
У 1947 році маловідома компанія «Haloid Company», що спеціалізувалась на виробництві фотопаперу, побачила потенціал у винаході пана Честера і незабаром викупила права на використання його патентів. А протягом року вже були запущені у виробництво перші копіювальні апарати. До речі, сьогодні ця компанія відома в усьому світі, як «Xerox Corporation».
Читайте також: Корисні поради власникам струменевих принтерів
P.S. Завдяки авторським відрахуванням за патенти і акціям компанії «Xerox», Честер Карлсон став мільйонером. Зі 150 мільйонів доларів, які він отримав за свій винахід, 100 мільйонів він віддав на благодійність.
До речі, якщо у вас вдома чи в офісі є ксерокс, то з питань обслуговування та ремонту ви можете сміливо звертатися у компанію «Прінт Сервіс».
Провулок Чкалова, 6 Б.
0996684222 та 0985566779.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами