Запрошений гість: в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк
Ведуча: Людмила Григорчук
Людмила Григорчук: Півроку ви вже займаєте посаду в.о. голови Чернівецької ОДА. Можна робити невеличкий підсумок вашої роботи. Скажіть нам по-секрету, лякала відповідальність ? Адже ви представляєте всю область, мусите приймати рішення, які відчує кожен буковинець.
Михайло Павлюк: Питання завжди є, е якщо ти хочеш бути корисним області, своїй країні, то можна з цим усім впоратися. Я йшов на конкурс першого заступника голови ОДА, розуміючи, які в мене будуть повноваження і відповідальність. Але так сталося, що в кінці листопада 2018 року я почав виконувати обов’язки голови ОДА. Саме важливе з того часу для мене – це забезпечити життєдіяльність нашої області. Дивитися на всі показники, щоб всі бюджети виконувалися, бути на сторожі захисту прав і свобод громадян. Чи справився я з цим чи ні – судити експертам і громадянам. Але я був і залишаюся відкритим до обміну думок, залучення їх до роботи. Зараз ми працюємо над планом розвитку Буковини – це продукт, яки ми спільно з громадською радою при ОДА, спільно з науковцями, багатьма спілками, профспілками обговорювали. Зараз плануємо почати його втілювати. На початок 2019 року ми, мабуть єдина область в Україні, де не було заборгованості перед бюджетниками по заробітній платі. Розумно спланували бюджетні залишки. Область живе, працює, вона в дискурсі всіх процесів, і економічних, і соціальних. Але кожна область зараз може втілювати ту задачу, те бачення, як ми того прагнемо.
Слухач: Мене цікавить,чи Михайло Павлюк прийшов у вишиванці, адже ви є одним з ініціаторів Дня вишиванки. І чи вітали ви євреїв з Песахом, православних з Великоднем.
Михайло Павлюк: Ми будемо святкувати День вишиванки третього четверга травня. У День вишиванки обов’язково буду у вишиванці. Віруючих буду вітати, звичайно, з святами. І варто пам’ятати, що Страсний тиждень маємо, і важливо, «не те, що у рот, а що з рота». Так мені мої бабусі казали.
Людмила Григорчук: Чернівецька область досі у хвості з зарплатами. Досі Буковина потребує значних дотацій. Мало заробляємо. Як це можна змінити?
Михайло Павлюк: Це складне питання, яке треба розглядати у комплексі. І детінізація, і перехід на чисті зарплати. Про це не раз говорили і працюємо над цим. Треба збільшувати виробництво, збільшувати кількість робочих місць, забирати тиск податковий, зменшити перевірки. Намагаємося долучити інвесторів. Але інвестори зараз чекають виборів, поки пройде виборчий період, коли катаклізми всі ці пройдуть.
Людмила Григорчук: Всеукраїнська політика впливає на бажання інвесторів працювати у нас?
Михайло Павлюк: Так. Особливо останні півроку. Довіра має бути до ключових інститутів, до банків, а тепер вона вже є. Багато зробилося останніми роками, щоб банкам довіряли. На черзі суди. Тут ще є багато питань. Але ми працюємо, налагоджуємо зв’язки, запрошуємо у Чернівці дипломатів, презентуємо інвестиційний паспорт.
Слухач: перше питання, чи не надто багато було охоронців під час візиту Порошенка у Чернівці. І ще скажіть вашу думку щодо створення перфектів.
Михайло Павлюк: В Україні йде війна, йдуть спроби дестабілізувати ситуацію. Охорони не було більше, ніж в інших країнах, де є проблеми з безпекою. Кортеж президента не створював проблем, не було перекриттів серйозних. Це найголовніше.
Михайло Павлюк: З приводу префектур, я підтримую таку ініціативу президента, вона неодноразово озвучувалася. Бо на тій стадії, на якій перебувають адміністрації, вони не можуть свій функціонал використовувати. Постали нові лідери – ОТГ. У нас є хороший функціонал, розписаний у правоохоронних органах. Префектура у тому статусі, в якому пропонується, вона повинна слідкувати за виконанням реформ, слідкувати за дотриманням законності, Конституції, і підзаконних актів, які приймаються органами місцевого самоврядування, чи вони відповідають Конституції. І третє – це бути на сторожі прав і свобод кожного буковинця. Я б ще додав, що для мене важливо – це гуманітарна політика. Це для мене важливо, як і для будь-якого буковинця, який слідкує за розвитком, який бачить, як країна міняється на 28-му році незалежності. Ця складова теж не є лишня. Якби передати ці функції перфектам, то вони б зі своїми завданнями впоралися.
Людмила Григорчук: Але більшість з перерахованого вами зараз і виконують голови ОДА.
Михайло Павлюк: Так, але є ще багато інших контрольних функцій, які важко реалізувати: ціноутворення, цивільний захист. Це речі, які в робочому порядку успішно виконують правоохоронні органи. У нас прекрасна співпраця з ДСНС, управлінням Держпраці, багато їхніх функцій треба їм передати, а для перфектів важливо права і свободи громадян, і виконання реформ.
Слухач: Коли ви звільните з посади радника з АТО людину, проти якої відкрите кримінальне провадження, в тому числі і за вогнепальне поранення?
Михайло Павлюк: У мене в структурі відбуваються постійні кадрові зміни. Звільнено вже другого керівника департаменту агропромислового комплексу, звільнений один з радників, який є депутатом обласної ради. Це процес відкритий. Я кожного раду спілкуюся, дивлюся. В мене керівником патронатної служби є 23-річна випускниця нашого університету, Ірина. В мене по конкурсах перемагали, на вскидку скажу, десь до 10-ти молодих людей, випускників нашого університету, є запит на молодь, який не віртуальний, а підкріплений участю в конкурсах і їх переможцями. Якщо ми говоримо про конкретну людину, Валерія Красняна, то ту роботу, яку від здійснював і здійснює, то це колосальна робота. Він постійно їздить на Схід, у нього постійна співпраця з учасниками АТО, тут його робота досить зрима і зрозуміла. Якщо говорити про його комунікацію з іншими людьми, то я б хотів, щоб хлопці сіли, поговорили, я не проти, щоб це було і в моєму кабінеті. Я є прихильником консолідацій, з’єдинення зусиль. Нам немає що ділити, ворог там, він нам зрозумілий, ідеологічно нам зрозумілий. Я запрошую цю людину, яка це запитує, прийти, поговорити. Я б хотів, щоб кожен, хто живе в цій країні, мав роботу. Я впевнений, що якщо ми сплануємо щось, то все зробимо. Але я готовий приймати кадрові рішення, якщо це потрібно.
Слухач: Щодо співпраці з облгазом та обленерго. Багато справ є з ними, напевно. А люди кажуть, що з цими структурами зараз працювати некомфортно. І лічильники десь забирають, штрафи потім платити величезні. Чи плануєте розібратися з цими проблемами?
Михайло Павлюк: Це не співпраця, це взаємодія у інтересах вирішення питань громадян. Я постійно цікавлюся, чи є якісь питання. Намагаємося сприяти їх вирішенню.
Слухач: чому такі погані дороги. Ями такі великі? Чому ямковий ремонт не тримається, особливо у місті Чернівці?
Михайло Павлюк: І ямковий ремонт і реконструкція, повинна проходити відповідно до переліку, який затверджується в Києві, облавтодорі. Кошти по митному експерименту затверджується в комітеті. Я цю процедуру не коментую, але щодо переліку місцевих доріг і міжнародних та державних доріг, у нас всі документи вчасно подані. Такий ремонт почнеться. Ямковий ремонт по області, то дорогу на Порубне, як не як, але її залатали. Ключові напрямки, по дорозі на Київ, Н10 так само, на Тернопіль так само полатали, є багато питань, робити на дорогах піар в цій країні неправильно, захищати дорожнє господарство – неправильно. Треба курувати, вимагати виконання робіт у ті терміни, які мають бути.
Слухач: Дякую, за постійну увагу до галузі охорони здоров'я. Але є й питання: 1. Пане Михайло, чому у Чернівецькій області й досі не створено КНП "Регіональний центр громадського здоров'я"? 2. Чому ще й досі в області не відбувається робота по підсиленню багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування в госпітальних округах?
Михайло Павлюк: Це я дякую Наталії Гусак за роботу, за конструктивну критику. Готовий прислухатися. З приводу цих питань, у нас функції громадського здоров’я виконує частково центр, який очолює Наталія Гопко, і ще є структура, яка займається упередженням, профілактикою, популяризацією здорового способу життя. Там є ідея про створення. Ми її обговорювали. Якщо є запит, щоб до цієї теми повернутися, ми це зробимо.
Людмила Григорчук: Проблема зараз в чому? У створенні, документації?
Михайло Павлюк: Наразі є структури, які мають відповідний функціонал, можемо одну з цих структур перейменувати. А щодо госпітальних округів, то це на часі, ця реформа. Ми оновили більше 60 закладів охорони здоров’я, відкрили ангіограф, більше 600 операцій зроблено, більше 60 – на гострий інфаркт. Відбулися зміни в лікарні швидкої медичної допомоги. Є ще плани. Вони обов’язково мають бути втілені.
Слухач: Чи вміє пан Михайло їздити на велосипеді? Якщо так, чи готовий він в прямому ефірі назвати день, щоб поїхати на роботу на ровері новими веломаршрутами?
Михайло Павлюк: Це правильна практика, дякую ініціаторам, які зробили у місті велодоріжки. Я колись падав з велосипеда, але швидко встав і готовий спробувати знову. Оберемо гарний день травневий і зробимо це. Але пішки я більше люблю ходити. Я дуже підтримую ініціативи по оздоровленню. Якщо треба показати приклад – я готовий.
Слухач: Чому Чернівецька область залучає так мало іноземних грантів для участі?
Михайло Павлюк: Це процес. Зараз Чернівецька область бере участь у спільній програмі Україна-Румунія 2020, де є 14 проектів дзеркальних спільно з Ботошанським повітом. У травні чекаємо позитивного результату. Зараз експерти дивляться,виставляють оцінки. Цей проект стосується соціальних питань, провідні лікарні в ньому задіяні. Зараз онколікарня отримала грант хороший. Це процес. Треба працювати. Я б у районних адміністраціях пропонував створити відділ по написанню проектів, міжнародних.
Слухач: Хто є для пана Михайла авторитетом в політиці, на кого він рівняється?
Михайло Павлюк: Я вірю тим політикам, які мають програму, переконання, чітку ідеологію. Я прихильних правоцентриської ідеології. Мені симпатизують Конрад Аденауер, його політика. Де Голль, його вміння збудувати Французьку республіку. Симпатичні республіканці США, відразу скажу, що Трамп не у цьому списку. У нас також є політики, які неоціненні. Політика пам’яті Ющенка, політика Порошенка є для мене хорошим прикладом, який у складних воєнних умовах зумів багато зробити для країни.
Слухач: Три найголовніші цілі, які ОДА планує втілити до кінця 2019 року.
Михайло Павлюк: Є план розвитку Чернівецької області, тут майже 700 проектів. Я б хотів, щоб ми добудували одну-дві школи, у нас на фінальному етапі школа у Рідківцях і у Горішніх Ширівцях, і у Усть-Путилі, і Кам’янка на фінальній стадії. Я б добудував пологове відділення у Хотині, де буде госпітальний округ, там серйозні вкладення вже є у районну лікарню. І, якщо говорити про місто, я чернівчанин, ми всі говоримо про мобільність, про можливість подорожувати в тому числі, я б хотів бачити, щоб спільно з урядом, з центральною владою, ми змінили центральний аеропорт Чернівці, щоб він виріс.
Людмила Григорчук: Як працюється у виборчий період?
Михайло Павлюк: Дуже багато додаткових викликів. З одного боку не нашкодити, а з іншого – бути відданим собі, законодавством і реформам. Ми провели нормальний виборчий процес. Всі визнали вибори правовими, чесними і прозорими. Я вірю в те, що країна поетапно рухається до другого туру і кожен знайде в собі можливість сказати, яка його мета, кому він вірить.
Людмила Григорчук: Ми готові до змін?
Михайло Павлюк: Ми постійно змінюємося, але це природно, що у нас важко всі сприймають нововведення. От як почали запроваджувати децентралізацію, то всі критикували цю реформу. А тепер вже ніхто не розвернеться назад.
Людмила Григорчук: Як ми можемо говорити про успішність децентралізації, якщо обласний центр досі не може створити ОТГ?
Михайло Павлюк: Зараз створилися багато громад багатих. Місто мусить щось також запропонувати. Що запропонує міська рада – подивимося. Можливо, це буде дооб’єднання.
Людмила Григорчук: Якою галуззю, сферою, чи роботою якого департаменту найбільше задоволені, а де потрібно ще дуже багато допрацьовувати?
Михайло Павлюк: Всі успіхи, які є у освіті – це Департамент освіти, в охороні здоров’я - то це Департамент охорони здоров’я. Там і керівники, і заступники, всі на своєму місті. Кого менше чути, але вони дуже працюють віддано – це Департамент фінансів. Я не можу культуру не згадати. От щодо Департаменту агропромислового комплексу є питання. Я б хотів, щоб жвавіше працював відділ туризму. Ми над цим працюємо. Треба працювати над регіональним розвитком, цей Департамент заслуговує на якісні зміни і в структурі, і у плануванні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами