У Чернівцях щодня поливають та дезінфікують вулиці міста. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів заступник начальника КП "МіськШЕП" Валерій Мандрик.
До цього процесу залучені 10 спеціальних автомобілів.
"На сьогоднішній день у нас залучено 10 спеціалізованих автомобілів, які виконують роботи наступним шляхом: центральні вулиці загального сполучення вранці з 6 години ранку до 9 це здійснюється полив, а вже безпосередньо сама дезінфекція вулиць проводиться з 16:00 до 19:00. Центральні вулиці оборобляються два рази у зазначений час. Це вулиці: Іван Франка, Університетська, Томащука, Бандери, площа Центральна, Богдана Хмельницького, Комарова, Кафедральна, Вірменьска, Головна і так далі. Це робиться і на другорядних вулицях. По другорядних вулицях у нас є 18 маршрутів. За кожним автомобілем закріплений графік, по якому вони працюють. На день на один автомобіль виходить від 8 до 10 виїздів. Тобто це ємність від шести і вище кубів, тому що автомобілі у нас як нові, так і старі", - розповів Валерій Мандрик.
При цьому він наголосив, що половина автопарку комунального підприємства "МіськШЕП" – це нові автомобілі, а половина – це автомобілі, які відслужити по 16-18 років. Вони відпрацювали три своїх моторесурси, пояснює Валерій Мандрик.
"На сьогоднішній день з тих десяти автомобілів, які займаються як поливанням, так і обробкою, два нових, а решта мають по 18 років. Ми ремонтуємо і випускаємо ті машини на лінії", - каже посадовець.
Валерій Мандрик каже, що вже не один рік просить у влади виділити підприємству 4 комбінованих дорожних машини. За його словами, торік така машина коштувала 2 мільйони 300 тисяч гривень. Вони працюють і влітку, і взимку, лише змінюючи обладнання поливальне на посипне.
Дивіться нас на YouTube
Окрім поливання та дезінфекції доріг, працівники КП "МіськШЕП" здійснюють також обробку парків, скверів, міжбудинкових проїздів за допомогою спеціальних оприскувачів.
"Міська рада передала нам костюми Л1. Це офіцерський хімзахист для того, щоб можна було займатися санітарною обробкою вулиць та скверів. Депутат міської ради надав МіськШЕПу 5 оприскувачів. Усім необхідним ми забезпечені. Ці хлопці працюють щодня. Є різні формули обробки, але це вже визнала Англія та Німеччина, що одним з найефективніших у даному випадку є гіпохлорид натрію групи А відповідної пропорції. Цей препарат розводиться з водою і проводиться дезінфекція як проїжджаої частини, так і тротуарів. Для тих працівників, які ходять і розливають цю речовину закуплені спеціальні макси з вуглевими фільтрами, окуляри, добре було б, щоб і їм подякували не за рахунок підприємства. Тому що вони щодня працюють з цим препаратом", - каже Валерій Мандрик.
Начальник управління Держпродспоживслужби у місті Чернівці Сергій Лазарєв у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів, що дезінфекцію вулиць міста розпочали 18 березня за рішенням комісії ТЕБ та НС.
"Це було серйозне завдання для міської ради, тому що виробник підняв ціни на деззасоби і купити їх було практично нереально. Ми думали цілу добу і телефонували усім, хто міг нам щось порадити. І ми зрозуміли, що у нас існує комунальне підприємство "Чернівціводоканал". Воно забезпечене таким препаратом як гіпохлорид натрію марки А, з яким ми і почали працювати. І коли ми в інструкціях цього препарату прочитали, що він несе досить серйозну загрозу вірусу, ми зрозуміли, що це те, що нам потрібно.
Розрахунок для дезінфекції води водокналау від 350 до 500 міліграм на куб води, але враховуючи що він випаровується. Ніякої методики не було. Ми йшли перед наукою. На свій стах і ризик ми прийняли рішення, у якому я рекомендував, є лист з моїм підписом у якому я рекомендував 200 міліграм на метр кубічний води застосовувати цього дезінфектора і ми спробували. Перші 2 дні ми придивлялися, самі за цими машинами їздили і дивилися чи не заважає дезінфекція мешканцям. Ми хвилювалися не лише за людей, але й за голубів, собак, котів. Ми розуміли, що ці тварини також будуть вживати воду. Смерть цих тварин теж була би сигналом. Але я доповідаю, що станом на сьогодні у нас немає жодної офіційної інформації, що комусь стало зле", - розповів Сергій Лазарєв.
Читайте також: Банкомати у Чернівцях мають дезінфікувати двічі на день, - Держпродспоживслужба
Для того, щоб обробити за допомогою оприскувачів площі та інші об'єкти міста, працівники КП "МіськШЕП" змушені цілий день носити ємність, яка вміщує 17 літрів води, не знімаючи захисного одягу, окулярів та респіраторів, додає Валерій Мандрик.
"Працівники "МіськШЕПу" заїжджають на територію міської лікарні №1 та обробляють її відповідними розчинами двічі на день. Також дезінфікують територію дитячої обласної лікарні. Нам потрібні машини. Наші працівники працюють у групі ризику", - наголошує Мандрик.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами