Незвичайним його робить те, брати участь у ньому буде повний Місяць, який дуже близько підійде до Землі, пояснило NASA. Можливий червоний або помаранчевий колір Місяця, передає Science Alert.
У всій своїй красі повне затемнення буде видно у Північній і Південній Америці, у Гренландії, у Великобританії, у Північній Європі. У другій половині ночі (21 січня) затемнення частково буде помітним і в Україні.
Очікується, що початок напівтіньового затемнення в Україні відбудеться о 4:37 за Києвом, а початок повного тіньового затемнення – о 6:41. При цьому максимальну фазу варто чекати близько сьомої години ранку, коли над Україною вже зійде Сонце. Помітити його можна буде лише якщо небо буде безхмарним.
Читати ще NASA опублікувало перше відео з космосу в якості 8K (ВІДЕО)
Розпочнеться затемнення о 3 годині 34 хвилини за Всесвітнім часом (UT), закінчиться о 6 годині 51 хвилині. Повна фаза — коли світність Місяця зменшиться в 10 тис. разів — триватиме з 4 годин 41 хвилини до 5 годин 43 хвилини. Максимальна фаза очікується о 5 годині 12 хвилин за Всесвітнім часом.
Науковці пояснюють: незвичне забарвлення Місяця під час затемнення спричинене розсіюванням і заломленням сонячного світла крізь нашу атмосферу, коли Місяць проходить через тінь Землі під час повного місячного затемнення.
Зазвичай щороку відбувається від 2 до 5 місячних затемнень. Однак цьогорічне – незвичайне. Супутник нашої планети буде в перигеї, тобто Місяць перебуватиме у найближчій точці до Землі на своїй орбіті і виглядатиме значно більшим, ніж зазвичай.
Наступне подібне затемнення відбудеться лише за три роки – у 2022-му.