Про це повідомляє The Guardian, пише МА АСС з посиланням на Укрінформ.
Сполуки були виявлені у зразку породи віком 3,7 мільярда років, зібраному у затоці Йеллоунайф – стародавньому марсіанському озері, яке містило усі необхідні складові для життя у теплішому і вологішому минулому планети.
Тести на борту марсоходу показали, що порода містить довголанцюгові алкани – органічні молекули, які, як вважається, є залишками жирних кислот. Ці сполуки можуть утворюватися у результаті неживих хімічних реакцій, але є важливими компонентами клітинних мембран усіх живих організмів на Землі.
Читайте також: На Марсі колись могли бути піщані пляжі та океан - дослідження
За словами вчених, зібраний Curiosity матеріал є найкращим шансом, який коли-небудь мали науковці для виявлення залишків життя на Марсі.
«Ці молекули можуть бути створені хімічним або біологічним шляхом. Якщо на Марсі є довголанцюгові жирні кислоти, то вони могли утворитися – і це лише одна з гіпотез – унаслідок деградації мембран клітин, які існували 3,7 мільярда років тому», – сказала Кароліна Фрейсіне, яка очолювала дослідження у Лабораторії атмосферних і космічних спостережень.
Через шість років після приземлення на Марс у 2012 році марсохід Curiosity виявив сліди органіки у стародавньому аргіліті, однак усі вони були відносно короткими молекулами вуглецевого ланцюга. Для останнього дослідження Фрейсіне та її колеги розробили нову процедуру перевірки більшої кількості проби, вибуреної із аргіліту. Цього разу марсохід виявив набагато більшу органіку, а саме декан, ундекан і додекан.
Зазначається, що це відкриття свідчить про те, що органічні ознаки життя можуть зберігатися у марсіанській породі мільярди років, зміцнюючи надію на те, що рештки життя на Марсі, якщо воно існувало, все ще можна буде виявити.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами