19 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій, День сімейної медицини, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Інтерфакс.
Ще сьогодні Міжнародний день боротьби з гепатитом, Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишківника, День народження «Кубика Рубіка», День записної книжки, Всесвітній день випічки, День пам'яті померлих від СНІДу.
У Фінляндії - День військового прапора, у Греції - День пам'яті жертв геноциду, у США - День шоколадного десерту Devil's Food, у Туреччині - День Ататюрка, молоді та спорту.
Православна церква вшановує пам'ять святих жінок-мироносиць; праведних Йосипа Аримафейського і Никодима.
У католицькій церкві відзначають Трійцю.
2 липня 1937 року було ухвалено постанову Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». 5 серпня 1937 року видано наказ НКВС СРСР №0044, який поклав початок операції масових чисток. До середини листопада 1938 року без суду ухвалено 681 692 смертні вироки, які негайно виконували. Понад 1,7 млн осіб було відправлено в табори.
В Україні масові чистки почалися раніше і тривали довше. Понад 2 млн 800 тис. людей стали жертвами розкуркулення та депортацій з України, що тривали протягом 1935-1951 рр. За даними Служби безпеки України, 1936 року було заарештовано 15 717 осіб, 1937-го - 159 573, 1938-го - 106 096, 1939-го - 11 744. Лише за 1937 рік було розстріляно 16,5 тис. осіб. Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні були також поляки, німці, євреї, представники інших національностей.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Першою мішенню на українській землі стали державні та інтелектуальні лідери народу, які були творцями та носіями ідей державності 1917-1918 рр. Другого удару було завдано по українському селянству, третім стало знищення творчої еліти та духовенства.
День пам'яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щороку в третю неділю травня. Він встановлений 2007 року указом президента Віктора Ющенка в пам'ять про жертв масових політичних репресій 1937-1938 рр.
Створений за ініціативою Кабінету Міністрів України та указом президента України 6 грудня 2017 року.
Подія присвячена важливій ролі сімейних лікарів у медичних системах країн світу, наголошує на їхньому внеску у справу охорони здоров'я населення планети.
Сімейна медицина виникла досить давно, проте вузька спеціалізація набула поширення лише у XX столітті. Наприклад, ще за часів Стародавнього Риму заможні громадяни мали вдома особливого раба-лікаря, який мав лікувати господарів і членів їхньої родини, а також інших рабів у домі.
Подія була заснована Європейською асоціацією хворих на виразковий коліт і хворобу Крона. Головними символами цього дня є фіолетова стрічка і взагалі фіолетовий колір. Ним підсвічують цього дня відомі архітектурні пам'ятки.
Дата започаткована Міжнародним альянсом боротьби з гепатитом 2008 року. Гепатитом називають інфекційне захворювання печінки, викликане одним із вірусів гепатиту. Може бути різного виду - А, B, C, D, E. Хвороба часто протікає безсимптомно, але найпоширенішими симптомами є нудота, порушення роботи печінки, слабкість, жовтяниця, потемніння сечі.
1051 - У французькому Реймсі коронована дочка Ярослава Мудрого - Анна Ярославна;
1649 - Англію проголошено республікою;
1861 - У Сумах відкрито першу в Україні недільну школу;
1997 - Компанія «Hewlett-Packard» випустила свій перший портативний комп'ютер, що працював під операційною системою Windows CE.
1998 - З національної галереї сучасного мистецтва в Римі невідомими викрадено дві картини Вінсента ван Гога і одну Поля Сезанна.
2005 - На конференції міністрів освіти країн Європи в Бергені (Норвегія) ухвалили рішення про приєднання України до Болонського процесу.
День святих жінок-мироносиць, які стали першими очевидцями воскресіння Христа
Це жінки, які були поруч з Ісусом Христом у хвилини розп'яття, підтримували Діву Марію.
Отримуйте новини в Telegram
День дружин-мироносиць вважається святом усіх жінок-християнок.
Неділя Трійці, або П'ятидесятниця, відзначається сьогодні католиками і християнами західного обряду, і є важливим релігійним обрядом у християнстві, який припадає на сьому неділю після Великодня.
Іменини: Олександр, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Григорій, Дмитро, Іван, Іван, Ігнат, Максим, Матвій, Михайло, Микола, Павло, Сергій, Ян, Анастасія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами