Докторка стоматологічної медицини, лікарка Соноко Накасато поділилася порадами щодо того, як підтримувати гарний стан зубної щітки, пише Медіа агентство АСС з посиланням на .
Найбезпечнішою та найефективнішою вважається нова зубна щітка, адже щоденне користування перетворює її на середовище для розмноження бактерій. До того ж, із часом щетина зношується, що знижує здатність щітки якісно очищувати ротову порожнину.
Хоча більшість людей ополіскують щітку водою після кожного використання, а іноді навіть намагаються видалити залишки пасти і бруду пальцями, стоматологиня наголошує: такі дії не знищують мікроорганізмів.
Отримуйте новини в Telegram
змінювати зубну щітку не рідше ніж раз на три-чотири місяці.
Іноді цей термін збігається з помітним зношенням щітки — наприклад, її кольорові щетинки втрачають колір або деформуються. Однак це трапляється не завжди, адже ступінь зношування залежить від багатьох чинників. Тож надійніше орієнтуватися не на зовнішній вигляд щітки, а на календар.
Також є ситуації, коли стоматологи рекомендують замінити зубну щітку раніше, ніж через три місяці. Зокрема, це варто зробити:
- після перенесеної хвороби (наприклад, грипу чи ангіни),
- якщо щітка виглядає зношеною або пошкодженою,
- якщо вона пережила «екстремальні умови» – впала в унітаз, стала іграшкою для домашнього улюбленця або тривалий час пролежала в дорожньому футлярі.
Після хвороб, особливо вірусних або бактеріальних, щітку потрібно обов’язково міняти, адже патогени можуть залишатися на ній навіть після одужання. Це створює ризик повторного зараження.
Крім того, постійне використання призводить до зносу щетинок — з часом вони втрачають свою пружність і перестають ефективно видаляти наліт і бактерії. Як наслідок, зуби можуть виглядати тьмянішими, а погане очищення підвищує ризик розвитку карієсу і запалення ясен.
До того ж пошкоджені або деформовані щетинки можуть травмувати емаль зубів і слизову оболонку рота.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами