Чернівці, квітень, 2024 - Російське вторгнення в Україну, яке почалося в лютому 2022 року, призвело до гуманітарної кризи, яка залишається на порядку денному. За даними УВКБ ООН станом на лютий 2024 року за оцінками майже 6,5 мільйона осіб залишили країну, а понад 3,5 мільйони осіб зараз перебувають як внутрішньо переміщені. З них 59 відсотків - жінки, 25 відсотків - діти.
Серйозні гуманітарні порушення проти цивільного населення, включаючи порушення проти дітей, спричинили щодо мільйонів осіб збільшений вплив стрес та проблем з психічним здоров'ям і негативно позначилися на психічному та фізичному самопочутті та освіті молодих людей. Дуже молоді люди, які перебувають на передовій реагують на війну та її гуманітарні наслідки. Багато з них приєдналися до громадських організацій, гуманітарних координаційних центрів, працюючи онлайн для підтримки людей на тимчасово окупованих територіях або для боротьби із фейковими новинами та пропагандою.
Наші новини є у Facebook
Маючи це на увазі, українська НГО «Буковинська агенція ініціатив та розвитку» (BAID) впроваджує нову ініціативу для відповіді на кризу в Україні. Проєкт, який має назву «Спільна ініціатива в Україні та Румунії із соціального відновлення, включення та згуртованості українських громад», фінансується Італійським агентством з розвитку та співпраці (AICS) і очолюється BAID. На місцях він буде реалізований Un Ponte Per (Італія) разом із Інститутом миру та порозуміння (IPCG) та Інститутом миру, дій та досліджень у Румунії (PATRIR) (Румунія).
Метою ініціативи є сприяння соціальному залученню та зміцненню співтовариства серед українських спільнот в Україні, а також інтеграцію українських біженців у Румунії, тим самим сприяючи стабільності та гармонічному розвитку регіону.
Будуть створені простори для діалогу та психосоціальної підтримки для розвитку сталих та безпечних спільнот, через сприяння доступу до освіти, психологічної служби та життєво важливої інформації щодо ризиків, пов'язаних з вибуховими пристроями. Крім того, буде надано сприяння процесам відновлення та зміцнення соціальних відносин у спільнотах або суспільствах, що постраждали від конфлікту та кризи. Всього 13 846 осіб безпосередньо скористуються набутками проєкту. Серед них - 4 478 неповнолітніх та 5 522 жінки.
Основними напрямками діяльності є кілька регіонів України, включаючи області: Чернігівська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська та Харківська, а також Клуж-Напока та навколишні сільські райони в Румунії. Основними бенефіціарами цього проєкту є українські мешканці, внутрішньо переміщені особи та українські біженці в Румунії.
Крім задоволення негайних потреб, проєкт спрямований на сприяння довгострокової сталості та інтеграції шляхом підтримки почуття спільноти та взаєморозуміння через кордони. Шляхом спільних зусиль ця ініціатива має створити тривалий позитивний вплив на соціальні напрями обох країн.
Дивіться нас на YouTube
Цей проєкт є частиною Ініціативи, спрямованої на задоволення потреб населення, яке постраждало внаслідок конфлікту в Україні та сусідніх регіонах (AID 012832), який очолює Італійська Агенція з питань Співробітництва в галузі Розвитку з фінансуванням у розмірі 46,5 мільйонів євро, метою якого полягає в тому, щоб надати багатогалузеву допомогу з порятунку життя на територіях, які безпосередньо постраждали від конфлікту, і в прилеглих територіях з високою концентрацією внутрішньо переміщених осіб. У співпраці з 27 громадсько-суспільними організаціями програма Італійської Агенції з питань Співробітництва в галузі Розвитку відтворює та розширює успіхи, досягнуті під час Першої ініціативі у 2022-2023 роках (AID 012600), якою скористалися понад 20 000 осіб за допомогою 14 проєктів, приділяючи особливу увагу невідкладній медичній допомозі, освіті та захисту. Проєкт фінансується Італійським Агентством з розвитку та кооперації.
За додатковою інформацією звертайтеся: Барбара Такконе, фахівець з комунікацій Італійської Агенції з питань Співробітництва в галузі Розвитку в Києві (АІКС), [email protected].
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами