Вчені взялися поглиблено вивчати цей феномен і з’ясували, що спалахи осяяння активізують зони мозку, які відповідають за навчання та запам’ятовування інформації. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП Життя.
У ході роботи науковці використовували метод, який називається функціональною магнітно-резонансною томографією (фМРТ). Вони відслідковували активність мозку людей під час розгадування візуальних головоломок.
Завдання полягало у тому, щоб «заповнити прогалини» у серіях двоколірних зображень із мінімальною деталізацією.
«Це просто невелике відкриття, яке ви робите, але воно породжує ті ж самі відчуття, що й інші, більш глобальні моменти осяяння», – пояснив один з авторів дослідження Роберто Кабеза, професор психології та неврології в Університеті Дюка.
Дивіться нас на YouTube
Після того, як учасники розгадували головоломки, дослідники запитували у них, яким чином вони знаходили правильні рішення – ті спадали їм на думку у формі осяяння чи вони робили висновки на підставі логічних роздумів.
Виявилося, що здебільшого учасники набагато краще згадували рішення, які приходили їм у спалаху осяяння.
Це пов’язано з тим, що ці спалахи спричиняють сплеск активності в гіпокампі мозку, який відіграє важливу роль у навчанні та пам'яті.
«Якщо у вас виникає момент «ага!» під час вивчення чогось, це майже подвоює вашу пам'ять. Існує мало ефектів пам'яті, настільки потужних, як цей», – додав Роберто Кабеса.
Науковці також з’ясували, що чим сильнішим було відчуття прозріння, тим більшими були зміни в певних частинах вентральної потилично-скроневої кори мозку, яка відповідає за розпізнавання візуальних патернів.
«У моменти осяяння мозок реорганізовує те, як він бачить зображення», — сказав Беккер, який також проводив дослідження.
Крім цього, відчуття сильного прозріння посилювало взаємодію між різними ділянками мозку.
«Осяяння є ключем до творчості. Навчальне середовище, яке заохочує до відкриттів, може сприяти покращенню довготривалої пам'яті», – підсумував Кабеза.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами