Як же від них позбутися? Залежно від природи походження є ті чи інші методи їх виведення. Давайте розглянемо найпопулярніші
Білу скатертину в такому випадку врятує перекис водню або лимонна кислота. Налийте на пляму розчинену в склянці води 1 чайну ложку перекису / лимонної кислоти. Також можна натерти брудні місця сумішшю сирого жовтка з гліцерином в однакових пропорціях. Після цього скатертину необхідно прополоскати та випрати.
Кольорові соки та сліди від фруктів можна вивести розчином 1 неповної склянки гарячої води, половини чайної ложки нашатирного спирту та половини чайної ложки перекису водню. Якщо під рукою немає цих складників, то натріть забруднення кашкою з соди.
Плями на бавовняній та лляній скатертині можна замочити у звичайному молоці. І звісно ж, потім усе попрати.
З такими плямами чудово справляється звичайнісіньке господарське мило. Спочатку виперіть з ним текстиль, після посипте сліди лимонною кислотою та залиште на 5 хвилин. У фіналі прополощіть річ в теплій воді. Цей метод діє навіть для старих забруднень.
Ці плями можна вивести декількома способами.
1) За допомогою картопляного борошна. Підсушіть його на пательні. Потім змішайте борошно з бензином та нанесіть на декілька хвилин на плями. Ретельно виперіть.
2) Вивести плями можна і за допомогою гасу. Після виведенням плям прибрати залишки гасу можна за допомогою мильного розчину.
3) Старі плями вивести допоможе крейда або тальк. Насипте на пляму, накрийте промокашкою та попрасуйте. У складних випадках попередньо слід замочити забруднене місце, а тальк залишити на ніч.
4) Свіжі плями виведе звичайна сіль. Насипте її на декілька хвилин, щоб вона увібрала у себе жир. Замінюйте сіль доти, поки слід не стане світлим.
Залишки улюбленого напою зі скатертини прибере підігрітий гліцерин з дрібкою солі.
Спочатку максимально приберіть його залишки з тканини за допомогою ножа. А далі попрасуйте, попередньо поклавши на пляму паперову серветку. Якщо свічка була кольоровою – варто задіяти плямовивідник.
І ще декілька важливих моментів:
- Перш ніж виводити пляму – зверніть увагу на те, з чого виготовлена скатертина. Ви ж не хочете пошкодити делікатну матерію?
- Плями варто виводити якнайшвидше. Та якщо у вас немає на це часу – принаймні замочіть скатертину в прохолодній воді, додавши трохи столового оцту.
- Якщо застилати скатертину спеціальною прозорою плівкою – можна навіть і не турбуватися про появу нових плям.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами