Найефективніший спосіб убезпечити своїх дітей від неякісних іграшок - купувати їх в перевірених спеціалізованих магазинах, супермаркетах, де такий крам має необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, яка підтверджує безпеку та якість.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області розповіли, як обрати безпечні новорічні іграшки та ялинкові прикраси.
Читати ще: Від 2 до 1000 гривень. У скільки чернівчанам обійдуться новорічні прикраси та подарунки
Корисні поради щодо вибору новорічний прикрас:
Новорічні костюми та маски
Карнавальні костюми та маски також можуть бути небезпечними для дитячого здоров'я. Купуючи карнавальний костюм, насамперед варто звернути увагу на те, чи не виготовлений він з небезпечного, займистого матеріалу. Карнавальні костюми, які впритул прилягають до тіла, сертифікуються так само як одяг і мають такі ж вимоги до якості тканини. Карнавальна маска має бути пожежобезпечною та симетричною, отвори для очей, носа, рота повинні розміщуватися на ній так, щоб дитина могла добре бачити і не задихалася, коли вдягне її. Зверніть увагу на запах та колір костюма і маски. Якщо запах здався Вам неприємним, а колір неприродно яскравим, краще не купувати такий товар.
Штучні ялинки
Яке ж Новорічне свято без вічнозеленої лісової красуні? Вибору штучної ялинки також треба приділити особливу увагу. Вони, як і ялинкові прикраси, не підлягають обов'язковій сертифікації, але повинні мати документи, що засвідчують їх якість. Перед покупкою попросіть продавця показати вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься в оселі не один рік. Перш ніж купувати ялинку, якою б гарною і прийнятною за ціною вона не була, обов'язково поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена. Наприклад, поліпропілен - це полімер, який не виділяє токсичних речовин, з нього ще виготовляють тару для пакування продуктів харчування. Полівінілхлорид - пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго і діти не мають можливості запхати його гілочку до рота - безпосередньої загрози їхньому здоров'ю немає. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми! Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він "вивітриться"- не варто. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами