З медитацією пов’язано безліч міфів, які можуть спотворювати її справжню суть. Проте наукові дослідження підтверджують: медитація може значно покращити як ментальне, так і фізичне благополуччя. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНН.
Не обов’язково занурюватися у релігійні чи духовні аспекти медитації. Вибирайте ті практики, які вам підходять і покращують ваш емоційний стан. Це може бути простий когнітивний тренінг, що допомагає зосередитися та регулювати емоції.
Медитація вважається безпечною для більшості людей, але важливо пам’ятати, що вона не є заміною професійної психологічної допомоги. У деяких випадках вона може навіть погіршити стан, зокрема, у людей із травматичними спогадами. Тому, якщо ви відчуваєте психоемоційні труднощі, краще звернутися до фахівця.
1. Зниження рівня стресу: медитація активізує парасимпатичну систему, що сприяє розслабленню, і пригнічує симпатичну, відповідальну за реакцію «бий або біжи».
2. Поліпшення якості сну: практики майндфулнес, які фокусуються на усвідомленості, можуть допомогти вам заспокоїтися і заснути.
3. Допомога при ПТСР: медитація може полегшити симптоми посттравматичного стресового розладу та депресії, як показали дослідження серед ветеранів.
4. Покращення лікування ментальних розладів: елементи майндфулнес можуть посилити ефект когнітивно-поведінкової терапії.
5. Управління харчовою поведінкою: дослідження свідчать, що майндфулнес може допомогти контролювати харчові звички та сприяти зниженню ваги.
- Фокус уваги: сфокусуйтеся на заході сонця чи на смакових відчуттях під час пиття кави.
- Дихання: вправи на дихання можна виконувати будь-де, коли потрібно заспокоїтися.
- Спостереження: фіксуйте свої думки та емоції без оцінки.
Наші новини є у Facebook
Крім цього, медитацію можна поєднувати з іншими практиками, такими як йога або читання, що також сприяє зниженню стресу та підвищенню самоусвідомленості.
Медитація - це гнучкий інструмент, який кожен може адаптувати під свої потреби та спосіб життя. Не бійтесь експериментувати, адже всі методи мають право на існування, якщо вони сприяють вашому благополуччю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами