ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).
Хвороба характеризується прогресуючим порушенням функції імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності лікування, закінчується смертю хворого. Про це Інформаційному агентству АСС розповіла асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету кандидат медичних наук лікар-інфекціоніст Ірина Баланюк
Джерелом ВІЛ-інфекції є людина, яка перебуває на будь-якій клінічній стадії хвороби.
Після інфікування вірус починає швидко розмножуватись, вражає різні клітини, органи та системи організму. Через 6-8 тижнів у третини інфікованих розвивається гостра ВІЛ-інфекція, яка протікає у формі лихоманки зі слабкістю, підвищенням температури, болях в суглобах, як це часто спостерігається при гострих респіраторних захворюваннях, у інших - цей період проходить непомітно. Через 1,5-3 місяці після інфікування в крові інфікованої людини з’являються антитіла до ВІЛ, на виявленні яких ґрунтується діагностика ВІЛ-інфекції.
Після закінчення гострої стадії ВІЛ-інфекції розвивається безсимптомний період, який триває 8-10-12 років: здебільшого людина відчуває себе здоровою, веде звичайний спосіб життя, хоча періодично збільшуються лімфатичні вузли, часто з’являються простудні захворювання. Такі люди є носіями ВІЛ і являють найбільшу загрозу для своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці, не можуть бути донорами крові і органів. Вірус, що знаходиться весь цей час в організмі, постійно вражає клітини імунної системи, які захищають організм від потрапляння мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибків). Кожного року кількість цих клітин знижується, внаслідок чого порушується система імунного захисту і розвиваються захворювання, спричинені збудниками різних інфекцій. Людина погано себе почуває, відзначає схуднення, слабкість, стомлюваність. Ця стадія хвороби є кінцевою і називається-СНІД, проявами якого можуть бути: герпетична інфекція, грибкові ураження шкіри і слизових оболонок, активується або первинно розвивається туберкульоз. Слід зазначити, що туберкульоз – одна з провідних причин смерті ВІЛ-інфікованих осіб.
Наші новини є у Facebook
Це допоможе уникнути розвитку тяжких захворювань, інвалідизації та передчасної смерті, а також захистити інших людей від інфікування, або допоможе їм своєчасно дізнатися про свій ВІЛ- статус, коли допомога можлива та ефективна.
В Україні при обласних центрах профілактики та боротьби зі СНІДом (м.Чернівці, вул. Мусоргського, 2, з 8.00 до 20.00), міських та районних поліклініках працюють кабінети «Довіра», де можна безкоштовно і цілком анонімно обстежитись на ВІЛ.
Отримуйте новини в Telegram
Звичайно що потрібне! Воно надає ВІЛ-позитивній людині можливість прожити довге і повноцінне життя. Людина залишається ВІЛ-позитивною, але СНІД у неї не розвивається. При лікуванні також знижується ризик передачі вірусу. Сьогодні на сам ВІЛ можна впливати за допомогою противірусних препаратів за схемами, які рекомендує МОЗ України.
Лікування ВІЛ-інфекції починають, коли концентрація вірусу в крові різко збільшується або в одному мілілітрі крові залишається мала кількість клітин, які протидіють інфекції. До цього моменту імунна система ВІЛ-позитивної людини успішно протистоїть різним захворюванням і необхідності в прийомі ліків немає.
Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігання інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами