Гімн у перекладі з грецької мови означає святкова пісня. Державний Гімн є одним із символів державної символіки і ідентифікує державу на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях. 

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш "Ще не вмерла Україна", який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну Незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року.

 

Цікаві факти про Гімн України:

- Перший тиражований на грамплатівці запис Гімну "Ще не вмерла Україна…" був здійснений на Студії Columbia, США, у 1916 році. Виконував –  Михайло Зазуляк.

- 1963 року до 100-річчя українського Гімну "Ще не вмерла Україна" було видано серію марок, наліпок, поштових листівок із зображенням авторів Гімну Павла Чубинського і Михайла Вербицького. Роботи належали митцю Миколі Бідняку.

- 24 серпня 1991 року Гімн вільного українського народу "Ще не вмерли України і слава, і воля" перед будівлею українського парламенту першою виконала тернопільська "Заграва".

Джерело: 5 канал