СБУ спільно з поліцією затримали на Хмельниччині громадянку, яка збирала для росіян дані, потрібні для ракетно-дронових ударів по військових об'єктах на заході країни, зокрема по аеродромах.
Про це повідомляє Служба безпеки України, пише Медіа агентство АСС.
Затриманою є 26-річна місцева жителька, яка страждає на наркозалежність. Завербували її, коли шукала «легких» грошей на телеграм-каналах.
Фігурантка виконувала завдання російської воєнної розвідки, більш відомої як ГРУ. Пріоритетними цілями ворога були аеродроми й транзитні склади зберігання зброї, боєприпасів та амуніції Сил оборони України.
Серед завдань агентки було, зокрема, проведення розвідки біля військового аеродрому в одній із західних областей.
За гроші загарбників жінка орендувала квартиру біля логістичного центру Збройних сил України. З вікна цієї оселі фіксувала час прибуття на об’єкт військової техніки й графік технічного обслуговування.
Цей самий «спостережний пункт» фігурантка використовувала також для виявлення маршрутів мобільних вогневих груп, які захищають повітряний простір логістичної бази.
Наші новини є у Facebook
З'ясовано, що зібрані агенткою відомості росіяни планували використати для удару по військовій частині «в обхід» протиповітряної оборони. Атаку мали здійснити в той час, коли на території частини буде найбільше зосередження особового складу й техніки Сил оборони.
Правоохоронці зірвали ворожі наміри та затримали зловмисницю в її тимчасовому помешканні. У неї вилучили мобільний телефон, через який вона контактувала з російською воєнною розвідкою.
Слідчі оголосили фігурантці підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України - державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.
Підозрювана перебуває під вартою. Їй загрожує довічне позбавлення волі із конфіскацією майна.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами