Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект 3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні" з пропозиціями від президента.
"За" проголосували 270 нардепів, йдеться на Урядовому порталі.
Законопроект передбачає держпідтримку суб'єктам кінематографії незалежно від форм власності.
Проект закону № 3081-д пропонує впровадження прямої державної підтримки кіноіндустрії за прикладом країн Європи.
Мова йде про повернення частини витрат на виробництво фільмів, розвиток кінематографії та дистриб’юторської мережі.
Крім того, законопроект пропонує інструменти протидії піратству в інтернеті.
У разі набуття чинності запропонованих змін, власники авторських прав отримають можливість швидко блокувати нелегальний відеоконтент, якщо протягом 24 годин з часу отримання повідомлення про розміщення піратського відео власник ресурсу не видалить його.
При цьому встановлюється відповідальність за відмову блокувати нелегальний контент, а також за необґрунтовані вимоги щодо його блокування.
Реклама національних фільмів ним прирівнюється до соціальної, тобто може розміщуватися безкоштовно.
Змiни, якi глава держави подав на розгляд комiтету стосувалися фiнансового врегулювання кiнематографу.Документ передбачає формування Фонду підтримки кінематографії, у тому числі за рахунок коштів загального фонду держбюджету в розмірі щонайменше 0,2% його витрат за попередній рік і доходів з лотерей; державні субсидії в кіновиробництві.
270 "ЗА" в цілому! #ЗП3081Д про пропозиції Президента до Закону "Про держ підтримку кінематографії в Україні":https://t.co/9ju6FObpqg pic.twitter.com/mG52n5oyrI
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 23 березня 2017 р.
В оновленому тексті законопроекту йдеться, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет на відповідний рік.
Джерелами коштів держпідтримки кінематографії є фінанси, отримані від Українського культурного фонду, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України та кошти Державного бюджету України.
Із порівняльною таблицею оновленого закону можна ознайомитися за посиланням.
Джерело: УП.Життя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами