Також вивчали, як зробити так, щоб більше українців почали вивчати англійську мову, як змотивувати, знайти правильні слова та інструменти. Найголовніший інсайт – потрібна не англійська, а вагома причина вивчати англійську. Кожен знає кейси, коли певна посада потребує знання англійської і є мотивація більше заробляти, англійську вчать швидше, розповідає міністр.
Для того, щоб закріпити на рівні держави пріоритет на впровадженні англійської мови, з ініціативи Президента розробили законопроєкт про надання англійській мові статусу міжнародної. Зараз очікують на ухвалення Верховною Радою.
Про що цей законопроєкт? - відповідь Федорова
«Від того, що державні сайти, окрім того, що українською, обов’язково мають бути англійською мовою, – до більш фундаментальних речей, що англійська має бути обов’язковою в дошкіллі. Повинні змінюватися стандарти в середній освіті, у старшій профільній школі, щоб діти більш активно вивчали англійську. Впроваджуватимемо інструменти для стимулювання вивчення англійської, покращуватимемо рівень скілів у педагогів, щоб вони могли більш енергійно викладати англійську мову.
Проте все не завершиться законопроєктом. Ми запустили національну програму Future Perfect, яка популяризуватиме вивчення англійської. Future Perfect – це доконана дія в майбутньому. Ми любимо майбутнє, готуємо майбутнє й робимо це свідомо, щоб капіталізувати країну. Щоб кожен в Україні став більше заробляти і міг себе повноцінно реалізувати. І цей проєкт допоможе пришвидшити результат».
Дивіться нас на YouTube
Планують запускати нові проєкти майже щомісяця. Для всіх українців готують у форматі «єПідтримки» грошову допомогу для вивчення англійської. Схожий проєкт реалізували з «ковідними» сертифікатами, коли українці купували книги, ходили в спортзали. Цей досвід використають, щоб українці активніше вивчали мови.
Для дітей вивчення англійської стане обов’язковим із дитячого садочка. Це докорінна трансформація системи освіти, тому що потрібно буде підготувати педагогів, які викладатимуть у дошкіллі. Необхідно змінити тарифну сітку, заробітні плати, процес навчання. Це призведе до багатьох інших трансформацій, зазначив Федоров.
У держсекторі англійська також стане обов’язковою. Держслужбовці повинні будуть більш активно вивчати англійську, щоб спілкуватися з партнерами. Інтеграція в Європейський Союз якраз потребує того, що українці мають спілкуватися англійською. Тому для державного сектору зміни будуть фундаментальними.
Для вчителів готують безоплатні програми навчання, щоб допомогти педагогам отримати доступ до якісної освіти та підвищення кваліфікації. Зокрема, ставлять амбітну ціль, щоб у кожній школі був нейтів-спікер, який навчатиме онлайн або офлайн.
Зараз за програмою Future Perfect вже доступні два конкретні інструменти. Перший – онлайн-платформа Empower Кембриджського університету, яка доступна для всіх українських університетів. Другий – платформа для вивчення мов із персоналізованим підходом Promova, розроблена однією з найбільших українських продуктових компаній Genesis. Цей інструмент доступний для кожного. Платформа надає українцям безоплатний Premium-доступ до всіх мовних курсів на три роки.
«Звісно, українська є першою, найголовнішою та єдиною мовою. Але щоб досягати цілей, ми повинні спілкуватися з партнерами англійською мовою», - підсумував міністр.