Учора у столиці відбувалась акція на підтримку ув'язненого активіста Сергія Стерненка. Поблизу входу до будівлі Офісу Президента зібрались понад 1 000 активістів. Про це пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
«Ми прийшли, щоб вимагати в гаранта Конституції право на свободу», – заявили організатори акції.
Активісти скандували: «Авакова у відставку», «Слава Україні — Героям слава», «Волю Стерненку — Волю усім».
Поблизу Офісу Президента чергували нацгвардійці. Працювала і поліція діалогу.
Згодом учасники акції на Банковій «Не чуєш? Побачиш» на підтримку активіста Сергія Стерненка запалили фаєри та кидали у бік будівлі Офісу Президента петарди, вимагаючи звільнити Стерненка, Антоненка та інших активістів, накласти санкції на Андрія Портнова та відправити у відставку генпрокурорку Ірину Венедіктову й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Фото: Укрінформ
Згодом мітингарі намагалися підпалити табличку і розбили двері Офісу Президента, а всередину кинули запалений фаєр.
А в бік будівлі Офісу Президента кинули близько 100 петард.
А завершився протест салютом з нагоди Дня народження Стерненка. Йому 20 березня виповнилося 26 років.
В Офісі президента заявили, що вандалізм біля Офісу президента дискредитує учасників акції протесту. Про це ввечері в суботу, 20 березня, в коментарі журналістам заявив радник ОП Михайло Подоляк.
Він підкреслив, що така тактика дискредитує самих організаторів протестів.
«Розбите скло у вікнах поміняють, написи зі стін - змиють. Сліди від піротехніки на стінах Офісу президента приберуть. А ось те, що друзі Стерненка самі себе показали руйнівниками, вже не виправиш. Усі зроблять свої висновки», - підкреслив Подоляк.
Причетні до безладів під Офісом президента на підтримку Сергія Стерненка будуть притягнені до відповідальності за хуліганські дії, зокрема за псування державного майна. Про це ввечері у суботу, 20 березня, заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі Радіо Свобода.
Він зазначив, що на протестах у Києві були люди, які замовили провокації.
«Замовники цієї провокації мріють, щоб вийшла поліція і пролилася кров. Після цього президента звинуватять у тому, що він використовує силу на мирних мітингах», - заявив Геращенко.
Заступник глави МВС також пообіцяв, що учасники протесту будуть притягнені до відповідальності за хуліганські дії.
У 2018 році на Стерненка було вчинено три замахи, в ході третього, 24 травня, загинув нападник. Поліція розслідує загибель нападника як умисне вбивство. Стерненко стверджує, що захищався.
На початку квітня ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила йому про необхідність повідомити Стерненку про підозру. Після цього Трепак пішов з посади. Пізніше Венедіктова сказала, що підозра Стерненку буде оголошена у будь-якому разі.
15 травня стало відомо, що двом чоловікам, які у 2018 році напали на Стерненка, оголосили підозру в хуліганстві, а 10 червня – що прокуратура закрила провадження проти загиблого Кузнєцова.
Вранці 11 червня до Стерненка прийшли правоохоронці із ухвалою суду про примусовий привід до СБУ. Того ж дня йому повідомили про підозру в умисному вбивстві.
Натомість 23 лютого суд Одеси призначив екслідеру місцевого «Правого сектору» Сергію Стерненку 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна у справі викрадення і катування людини.
Метою нападу, на думку обвинувачення, було заволодіння майном Щербича – його банківською карткою, телефоном. Обтяжуючою обставиною суд визнав те, що злочин нібито вчинили «у зв’язку з виконанням потерпілим службовим обов’язком» – Щербич був депутатом райради. Обидва обвинувачені свою причетність до викрадення Щербича повністю заперечували.
Ще до завершення оголошення вироку Стерненко заявив, що вважає рішення суду політично вмотивованим. Він запевнив, що буде оскаржувати вирок.
Стерненка, крім нападу, визнали винним у незаконному зберіганні зброї – травматичного пістолета. За цією статтею його звільнили від відповідальності, оскільки сплив термін давності. Стерненко говорив, що випадково знайшов пістолет біля дому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами