Частина терміну позбавлення волі пропонується замінити добровільною хімічною кастрацією. Якщо людина, визнана винною у скоєнні особливо тяжкого злочину проти статевої свободи неповнолітніх, відсиділа не менш ніж 10 років і хвора на педофілію (це має довести експертиза), то замість частини терміну вона може пройти процедуру хімічної кастрації. Вона полягає в тому, що засудженому вводять медичні препарати, які зменшують сексуальну активність і потяг.

Незважаючи на те, що дія таких препаратів недовговічна (й має низку побічних ефектів), в деяких країнах є позитивний результат від застосування хімічної кастрації. Наприклад, у Великій Британії цей метод допоміг скоротити рецидиви статевих злочинів проти дітей із 40% до 5%, а в Німеччині – з 80% до 3%.

Читати ще: У Нацполіції виступають за створення відкритого реєстру педофілів

Крім того, законопроект передбачає створення в Міністерстві внутрішніх справ Єдиного реєстру засуджених за педофілію. До реєстру будуть внесені ім'я та прізвище засудженого, його адреса, дата народження, інформація про злочин і про відбуття за нього покарання та інформація про застосування до нього хімічної кастрації (або ухиленні від неї). Такі реєстри є в США, Польщі, Канаді, Франції та Британії.

Також, якщо новий документ схвалять, буде збільшений максимальний термін покарання за педофілію: з 15 до 20 років або довічне ув'язнення.

Детальніше – на інфографіці.

В Україні можуть запровадити добровільну хімічну кастрацію для педофілів і створити реєстр засуджених за цей злочин.