Також це найбільша кількість за період існування в Україні інституту мовного омбудсмена (з липня 2020 року), повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
Найбільше звернень надійшло щодо порушень, здійснених у Києві (1345 випадків), Харківській (516), Одеській (486), Дніпропетровській (316), Київській (153), Запорізькій (63), Львівській (59), Полтавській (54) та Миколаївській (53) областях.
«У столиці у 2023 році громадяни зафіксували в більш ніж півтора раза більше порушень, ніж у 2022-му році, та втричі більше, ніж у 2021-му. Тож ухвалення місцевих мовних програм і суворий контроль за дотриманням мовних прав громадян у всіх сферах суспільного життя має стати серед пріоритетів очільників громад у цьому році», – зауважив Кремінь.
Ще близько 4% скарг стосувалися сфери охорони здоров’я.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Така статистика свідчить як про збільшення кількості порушень мовного закону, так і про критичну чутливість громадян України до відстоювання своїх мовних прав.
В умовах війни державна мова стала одним із головних чинників національної безпеки, символом боротьби проти ворога, фактором гідності та свободи», – наголосив мовний омбудсмен.
За його словами, на порушників наклали санкції, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами