Президент Володимир Зеленський підписав указ «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів», яким увів у дію відповідне рішення, ухвалене РНБО.
Текст документа оприлюднений на сайті глави держави, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
Згідно з рішенням РНБО, Міністерство охорони здоров’я разом з Державним бюро розслідувань, СБУ, Національною поліцією, обласними і Київською міською військовими адміністраціями мають створити у тижневий строк робочі групи з перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам відповідних державних органів.
У тримісячний термін має бути підготовлена доповідь про результати перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів, а у разі виявлення фактів необґрунтованого ухвалення таких рішень - ініціювання їх перегляду та інформування правоохоронних органів.
МОЗ і Мінцифри мають у двотижневий строк підготувати і подати на розгляд Кабміну план цифровізації проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій.
Водночас Пенсійний фонд, ДБР, Нацполіція та СБУ у тижневий термін мають провести аудит нарахувань пенсійних виплат по інвалідності посадовим особам державних органів.
Рішення РНБО передбачає розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради у місячний строк «законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження оцінювання особи з обмеженням повсякденного функціонування, розробленого з метою забезпечення невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, передбачивши, зокрема, ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року», а також законопроєкту щодо перегляду системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовим особам державних органів.
Наші новини є у Facebook
Крім того, уряду разом з Офісом генерального прокурора доручено невідкладно підготувати і внести у парламент законопроєкт щодо унормування порядку нарахування заробітних плат і пенсій працівникам органів прокуратури, а також закріплення відповідних соціальних гарантій для осіб, які мають інвалідність, для роботи в органах прокуратури України; проведення повторних перевірок рішень медико-соціальних експертних комісій, на підставі яких прокурорам встановлено інвалідність.
Кабмін разом із Державною прикордонною службою та іншими зацікавленими органами має опрацювати у місячний термін внесення змін до нормативно-правових актів стосовно особливостей перетинання державного кордону колишніми посадовцями, які мають інвалідність, з визначенням переліку документів, що підлягатимуть перевірці.
РНБО також рекомендує Національному агентству з питань запобігання корупції «розробити та забезпечити до 31 грудня 2024 року внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проєктів законів України про внесення змін до Кримінального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України, які б визначали голову й членів медико-соціальних експертних комісій суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання необґрунтованими активів (цивільна конфіскація)».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами