«У січні було дві потужні хвилі тепла – у перших числах місяця та 18-21 січня. Їх спричинило тепле повітря з Африканського континенту, що безперешкодно надійшло до нашої країни. Воно дещо трансформувалося, проходячи Середземне та Чорне море, але однаково принесло з собою доволі високі значення температури як для січня. Також посприяв теплому січню антициклон, що вже був на території України. Заразом був безсніжний період – енергія не витрачалася на сніготанення», - сказала вона.
Експертка підкреслила, що на багатьох метеостанціях були побиті рекордні показники максимальних значень денної середньодобової температури, зокрема на 115 метеостанціях України зафіксували рекордні значення температур за всю історію метеорологічних спостережень, що налічує близько 140 років.
Температурний показник 1 січня на Буковині побив рекордні значення за весь час синоптичних спостережень. Як розповіла Медіа агентству АСС синоптикиня Тетяна Негадайлова, 1 січня у Чернівцях фахівці зафіксували 18° тепла, у Новодністровську - 15° та 16° вище нуля - у Селятині. Такі показники для січня у нашому регіоні вважаються екстремально високими. Вони перевищили попередні показники та стали найвищими за весь час синоптичних спостережень, тобто за 150 років, зазначила синоптикиня.
Наші новини є у Facebook
Птуха підкреслила, що тепла погода мала негативні наслідки для рослин, оскільки у тих зарано розпочинаються вегетативний період. Заразом позитивним моментом стало зменшення навантаження на енергетичну систему України.
За її словами, Укргідрометцентр підтримує зв’язок із енергетиками та долучається до регулювання енергосистеми.
«Енергетикам відправляються прогнози середньодобових температур – очікувані та практичні, щоб вони могли ефективно планувати потужність нашої енергосистеми», - сказала синоптикиня.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами