Активісти промаркували найбільш небезпечні ділянки зимового маршруту із "Заросляка" на Говерлу. Тут встановили 30 жердин із світловідбивним покриттям на відстані 50 метрів одна від одної, пише Експрес.
"Висота жердини - два метри, - коментує ініціатор акції Сергій Петров, киянин. - Ідея коштувала кілька тисяч гривень. Над маркуванням працювали також моя дружина і друзі. Загалом команда складалася з п’яти осіб".
Тим часом рятувальники встановили такі знаки і вздовж маршруту на гору Піп-Іван.
Читайте ще: Відтепер в Google Maps доступна карта хижин та будиночків в Карпатах, де можуть знайти прихисток туристи
"Це 50 металевих жердин із світловідбивними прапорцями кожні 30-40 метрів, - уточнює Василь Фіцак, начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення. - Крім того, ми забетонували п’ять стаціонарних стовпців з інформаційними таблицями та попередженнями про лавинну небезпеку. Маємо намір ще їх пронумерувати, щоб люди, які загубляться у горах, натрапивши на такого "сторожа", могли повідомити рятувальникам якомога точніше місце свого перебування".
У напрямку Говерли, додає рятувальник, також ще кілька років тому встановлено з десяток бетонних стовпів. Є вони і на маршруті до озера Несамовите.
"Утім хочу наголосити, що ці жердини - не панацея, - додає Василь Фіцак. - Кожному, хто збирається у гори взимку, варто обов’язково зареєструватися у рятувальників. Слід іти тільки групою, оптимально — у складі 4-6-ти осіб, більшість із яких мають бути досвідченими".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами