Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” сказав начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, повідомляє Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
“З 1 жовтня вступили в дію зміни до закону про військовий облік і відповідно до цих змін жінки-військовослужбовці, жінки-медики, які мають медичну освіту, мали стати на військовий облік. Насправді для них не змінилося нічого, тому що жінки, які навчалися у медичних вузах і мали медичну освіту, завжди були військовозобов’язаними. Просто раніше, хтось ставав на військовий облік у свій територіальний центр комплектування та соціальної підтримки - колишні військкомати, а хтось цю процедуру не зробив. Відповідно, з 1 жовтня зараз усі жінки-медики - фармацевти, акушери, стоматологи, мають з’явитися у свої терцентри, хто ще цього не зробив, стати на військовий облік, пройти медичну комісію і отримати військовий обліковий документ”, - розповів Фітьо.
Медіа агентство АСС є в Instagram
“Ажіотаж, який був довкола цього питання, він був підігрітий російською пропагандою, тому що російська пропаганда казала, що все - ви, жінки-медики, ідете в ТЦК, стаєте на облік і відразу на фронт. Мова іде не про фронт. Мова іде взагалі не про мобілізацію, мова іде про те, що зараз українська держава має чітко розуміти, який в нас є резерв медичних працівників”, - сказав Фітьо.
“Повертаючись до наших жінок-медиків - зараз вони стають просто на військовий облік, а це не означає мобілізація. Це для загального заспокоєння. Це для того, щоб виконати вимоги законопроєкту про військовий облік. На даний момент мобілізація в Україні стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які можуть за станом здоров’я проходити військову службу в Силах оборони чи Збройних силах України. Основним меседжем, який би хотів всім нагадати, що обов’язок захищати свою країну - він прописаний у Конституції України. І для того, щоб бути готовим виконувати свій обов’язок по захисту України, необхідно з’явитися у свої територіальні центри комплектування та соціальної підтримки та оновити свої облікові дані. Тобто якщо є якесь право на відстрочку надати це право на відстрочку, щоб ресурси, які зараз є в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, використовувати правильно”, - підсумував Фітьо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами