Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю німецькому виданню Bild, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.

За його словами, будь-яке тимчасове перемир'я означатиме продовження агресії з боку рф у майбутньому.

«Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир'я у війні, яка не буде завершена. Відповідно, російська федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир'я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час», – зазначив Подоляк.

Він зазначив, що до України не повернуться багато наших громадян і не прийдуть інвестиції, якщо війна не завершиться повністю.

«Це буде «сіра зона», яка наростає і яка постійно тиснутиме на Європу. Європа буде змушена постійно інвестувати сюди великі кошти, щоб якось підтримувати цю територію в життєздатному стані. Це невигідно Європі у середньостроковій і довгостроковій перспективі», – сказав Подоляк.

Медіа агентство АСС є в Instagram

Окрім цього, переговори спровокують росію на більш зухвалу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному плані. Подоляк додав, що в Україні через війну суттєво знижується якість життя, і у Європі також спостерігатиметься певне погіршення.

«Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити, якщо ви не хочете платити весь час», – наголосив він.

Радник голови ОП переконаний, що повертатися до розмов про переговори з агресором можна лише після того, як останні надії Кремля перемогти Україну зазнають краху.