Закон України, який дозволяє приватним домогосподарствам, оснащеним сонячними і вітровими електрогенеруючими установками, продавати надлишки електроенергії енергоринку, оприлюднений у газеті «Урядовий кур'єр» сьогодні, 29 липня, і набирає чинності від завтрашнього дня, 30 липня.
Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» визначає, що потужність таких установок не повинна перевищувати 30 кВт, а вартість електроенергії встановлюватиметься Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. При цьому закон дозволяє продавати таку електроенергію без ліцензії.
Закон також знижує тариф для сонячних електростанцій потужністю більше 10 МВт приблизно удвічі.
«Цей законопроект дозволить до кінця року заощадити 1 млрд грн на енергоринку ... Він відновлює справедливість», - зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час розгляду документа 4 червня.
Відповідно до закону, також скасовується правило «місцевої складової». Замість нього вводиться стимулюючий коефіцієнт, що застосовується до "зеленого тарифу". У разі, якщо компанія при будівництві енергоустановки використовувала 30% українського обладнання, доплата становить 5% до тарифу, а якщо частка українського обладнання становить 50%, то доплачуватиметься 10% до тарифу, пише УНІАН.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами