Завдання - цифрувати всі процеси, запустити єдиний реєстр призовників, який унеможливить будь-які корупційні ризики. Уся інформація про воїна має бути в digital: електронний військовий квиток, цифровізація ВЛК і шпиталів, електронний журнал, звіт для військових, пообіцяв Умєров, пише Медіа агентство АСС з посиланням на BBC.
Новина наробила галасу. У соцмережах почали писати, що мобілізація піде швидше і прозоріше, а роздавати повістки будуть ледь не через систему Дія.
Отримуйте новини в Telegram
Проте ця ініціатива міністра не нова. Щобільше, її давно впроваджують у життя у співпраці Міноборони, Мінцифри, центрів комплектування (військкоматів) та інших держорганів, які мають надати для електронного реєстру свої бази даних.
Реєстр з назвою «Оберіг» вже майже готовий - більшість військовозобов'язаних вже в ньому є. А у жовтні мають зробити останні кроки для його роботи.
При цьому досі лишається відкритим питання, чи будуть роздавати повістки в електронному вигляді, адже через систему Дія цього робити не планують.
Закон про єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних і призовників схвалили ще у 2017 році. Передбачалось, що основою мають стати дані єдиного реєстру виборців України та бази даних інших держорганів.
Реєстр формально запустили 28 березня 2022 року. Проте повної бази всіх військовозобов'язаних там не було.
До кінця серпня жодних новин щодо того, як іде робота із «оживлення» та актуалізації єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних, не було.
Проте на фоні посилення мобілізації та скандалів із корупцією у військкоматах за кілька тижнів до своєї відставки Олексій Резніков заявив, що робота вже перебуває на фінальних етапах.
А військкоматам, які ведуть реєстри військовозобов'язаних, дадуть доступ до всіх державних реєстрів.
22 серпня на міжнародному ветеранському форумі Резніков повідомив, що на середину осені влада вийде на серйозну цифровізацію територіальних центрів комплектації.
Заступниця голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Мар'яна Безугла розповіла, що електронний реєстр військовозобов'язаних та призовників, який має назву Оберіг, готовий вже на 90%.
Військкомати, за словами Безуглої, вже з ним працюють, але ще є питання саме щодо взаємодії з іншими актуальними базами.
При цьому депутатка наголошує, що наразі не існує механізму, як за допомогою цього реєстру розсилати повістки в електронному, а не класичному вигляді.
«Рішення ще немає. Це чутливе питання. Повістка через смс чи в Дії? Ні, повістку в Дії ми точно не будемо робити в такому форматі», - додала Безугла.
Але навіть без механізму електронних повісток запуск реєстру з можливістю швидкого уточнення інформації дозволяє розв'язати деякі проблеми з мобілізацією.
Найперше, щоб повістки не приходили тим, хто вже служить, й щоб вся інформація про військовозобов'язаних була актуальна, а військові облікові спеціальності були оновлені. А далі завдання влади - створити таку єдину електронну базу, щоб весь рух людини від мобілізації до звільнення з армії супроводжувався без паперів і максимально швидко та зручно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами