"19-те січня 2014-го — було переломним днем Революції Гідностi. Цей день охрестили як "Вогнехреще", — пишуть активісти Майдану у Fb-спільноті "Майдан. 18-20 січня. Як усе було".
Три роки тому на восьмому недільному віче на Майдані зібрались тисячі обурених людей. Після того, як результатом майже двомісячного мирного протесту стало прийняття, так званих, диктаторських «законів» 14-го січня 2014-го року.
"Більше п’яти в колоні не їхати, до в’язниці за захисний шолом, 15 діб за встановлений намет, арешт за допомогу протестам, ув’язнення за неповагу до суду, за блокування доступу до житла чи іншого володіння особи — шість років, два роки за груповий протест, за перешкоджання роботі та за блокування споруд, що забезпечують діяльність органів місцевого самоврядування — до п’яти років, арешт за збір і поширення Інформації про міліцію та суддів і їх родичів, SIM-карта за паспортом, обмеження використання інтернету ітп.
На кожного з нас, майданівців, була вже готова стаття. Ще й не одна", — пишуть активісти.
В знак протесту люди прийшли на Майдан у касках, друшляках і каструлях на головах. Після віче тисячі мітингувальників вирушили до вул. Грушевського, намагаючись звільнити прохід до урядового кварталу. Після безрезультатних спроб активісти почали штурм.
"Навіть зараз важко однозначно відповісти – хто почав атакувати першим. Але рано чи пізно це мало статись. Рівень напруги у суспільстві досяг свого піку і потребував розрядження. Людей просто «Дістало!» — дістало, що нас майже два місяці не чують, дістала повна зневага до наших вимог і закликів, дістала безхребетність «лідерів», і апогеєм, звісно, стали ті диктаторські «закони». Навіть знаючи, що за ст. 294 Кримінального кодексу "Масові заворушення" передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років (!) — це нікого не зупинило від активних і рішучих дій", — кажуть майданівці.
З того дня протистояння набуло нових форм. Тоді усі на практиці дізнались, що таке «коктейлі Молотова», навчились будувати барикади, катапульти, дізнались, як ще можна використовувати шини і бруківку.
З боку мітингувальників в хід шли палиці, фаєри, вибухові пакети, у відповідь "Беркут" застосував шумові гранати, сльозогінний газ і помпові рушниці (згодом не лише їх). Палали автобуси силовиків… У відповідь ті застосували водомети, рясно поливаючи не так автобуси, як мітингувальників. Згадаємо, що в ті дні температура доходила до — 20 ...
Сотні поранених за кілька днів, в тому числі правоохоронців. Багато людей з травмами очей і втраченим зором. Перші вбиті, перші знущання над людьми (коли людей роздягали, били, на морозі поливали водою, примушували бігати голими, ітп).
Прірва між владою і народом ставала все глибшою, уся система — від міліції, беркутів, суддів, і депутатів – працювала проти свого народу.
Почалися полювання на активістів, перші викрадення людей, нічні підпали автомобілів по Києву, Харкову, і інших великих містах України. Почався хаос і повне беззаконня. Людей викрадали з лікарень.
Ці дні стали генеральною репетицією подій 18-20 лютого.
Відео: Olena Bilozerska, YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами