Народилась Елен 22 вересня 1904 року в Креско (штат Айова). Вона планувала стати медсестрою, тож закінчила курси і влаштувалась працювати за фахом до лікарні в Сан-Францизко, пише Експрес онлайн. Окрім того, Елен відвідувала курси управління літаком, тож у 1929 році запропонувала свої послуги керівництву авіакомпанії "Boeing Air Transit". Дівчина хотіла стати пілотом. Їй відмовили, але... Виявилось, що керівництво авіакомпанії саме планувало зміни в сфері обслуговування своїх пасажирів.
Спершу на авіарейсах пасажирами опікувався другий пілот, але згодом таке поєднання обов'язків назвали небезпечним. Тож у 1928 році в Німеччині ввели нову професію, долучивши до перельотів стюарда. Американці ж, оцінивши користь від нововведення, захотіли покращити сервіс і своїм пасажирам. Для цього вони підготували справжній переворот у цивільній авіації. Вони вирішили віддати нову посаду молодим дівчатам. Тож Елен Черч опинилась в потрібному місці у потрібний час.
До претенденток були особливі вимоги. Щоб стати стюардесою треба було бути молодшою 25 років, важити менше 115 фунтів (52 кг), і не бути надто високою (до 160 см). Чому такі жорсткі параметри? Усе просто! Молоді дівчата важать менше за чоловіків, а тоді у всьому шукали переваги.
Читайте ще: Чернівці - Анталія. Перший літак полетів
На той час літаки в цивільній авіації були не дуже комфортними для пасажирів, вони літали досить низько, тому їх сильно трясло. За задумом, вигляд усміхнених стюардес мав заспокоювати пасажирів, які боялись літати. А той факт, що вони ще й медики, також був на користь, адже пасажирам нерідко потрібно було надавати допомогу (через "бовтанку" людям часто ставало зле).
"Та й реклама для авіакомпанії буде хороша", — вирішили новатори.
Тож перший політ із "Sky Girls" (небесні дівчата) відбувся 15 травня 1930 року. А першою sky girl стала Елен Черч.
В посадовій інструкції для стюардес вказували чимало обов'язків: привітно зустрічати людей, перевіряти квитки, зважувати багаж і самих пасажирів, розносити каву, пропонували жуйки, ковдри. Крім того, стюардеси мали прибирати в салоні, кабіні пілотів та в туалеті, перевіряли надійність кріплень, навіть відповідали за те, аби в салоні не було мух.
Перші стюардеси працювали по 100 годин на місяць. Попри чималу навантаженість, нова професія швидко набула популярності. Шкода лише, що в стюардеси брали тільки незаміжніх.
Вам буде цікаво: Пасажиропотік чернівецького аеропорту зріс на 69 відсотків
Відомо, що згодом Елен Черч служила медсестрою в медичному літаку під час Другої світової війни, а також в санітарному поїзді. У 1964 році Елен вийшла заміж за банківського працівника Леонарда Бріггса Маршалла, але наступного року вона померла. Елен отримала смертельну травму під час верхової їзди. В її рідному місті аеропорт назвали на честь першої в світі стюардеси — Черч Креско.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами