Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Європейську правду.
Для порівняння, в попередні роки банкомати підривали рідше: у 2020 році таких випадків було 414, минулоріч – 381. Міністр внутрішніх справ Нижньої Саксонії Борис Пісторіус прогнозує, що до кінця 2022-го кількість підривів банкоматів включно зі спробами злочинів сягне 500.
Як повідомили на Конференції міністрів внутрішніх справ Німеччини (IMK), що відбулася у Мюнхені, найчастіше зловмисниками є громадяни сусідніх Нідерландів.
Отримуйте новини в Telegram
Причина полягає в тому, що банки Німеччини (на противагу нідерландським) досі не використовують спеціальну технологію, за допомогою якої банкноти під час підриву банкомата склеюються наглухо і стають непридатними для використання.
Занепокоєння у глав МВС німецьких земель викликає те, що банкомати стоять на вулицях і житлових будинках, і в результаті їхнього підриву можуть постраждати люди. У Північному Рейні-Вестфалії фіксували випадки, коли металеві уламки травмували людей, потрапляли в дитячі спальні й робили будинки непридатними для проживання.
У жовтні тенденцію помітили до збільшення числа випадків підриву банкоматів помітили не лише в Німеччині, а й Південній Європі та країнах Балтії. У Європолі тоді пояснили це тим, що підриви банкоматів, на відміну від банківських відділень, гарантують злочинцям певну здобич.
Європол вважає, що організацією підривів банкоматів у Європі займаються злочинні угруповання, які навчають роботі з вибухівкою людей, а ті потім здійснюють серію нальотів на банкомати, переміщаючись на авто.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами