Родина забезпечує електроенергією свої потреби і вп'ятеро більше подає в загальну мережу.
Незвичний бізнес розпочав цьогоріч житель Шепетівки, він облаштував сонячну електростанцію прямо в себе вдома.
"Насамперед все потрібно було вивчити, з'ясувати всі "за" та "проти", знайти необхідне обладнання і програмне забезпечення, а потім вже закупити його", - розповідає власник Ігор Сочинський. - "Років сім тому ми реконструювали свій будинок. Він у нас на дві половини. Виявилося - все зробили як треба і за технічними вимогами могли ставити сонячні батареї".
З лютого вже почали потроху запускатися. І сьогодні, каже, в повній мірі йде експлуатація першої черги електростанції. Вироблену енергію всю до кіловата віддають в загальну мережу, а собі беруть уже із загальної.
Сьогодні тут 44 панелі по 250 ват, а енергію подають у 380 вольт. Кажуть, це найкращий варіант, для того, щоб мати зиск. При певних технічних змінах нинішнє виробництво в 10 кіловат можна легко втричі збільшити.
Влітку виробництво електроенергії вчетверо більше аніж взимку, відтак потрібно й враховувати похмурі дні, й зимовий період. Відтепер родинні прибутки та життя цілком залежать від сонця, як було колись у людей, сміючись, кажуть екзотичні бізнесмени.
Формально директором приватної електростанції є його дружина Наталя, проте чоловік став головним робітником на цьому підприємстві. Сама ж жінка задоволена таким бізнесом.
"Прибутків очікувати швидких не збираємося, проте якщо вдасться втілити решту задуманого,- за років 5 точно окупимося",- переконана Наталя.
А ще господиня розповідає, що побутова техніка стала працювати набагато краще і стабільніше. Немає ніякісіньких перепадів в напрузі та й економити надто не потрібно. Та й все абсолютно безпечно.
Родина також приємно здивована співпрацею з енергетиками-монополістами. Не лише, кажуть, не ставили палок в колеса, ще й активно допомогали, радили, консультували завжди і безвідмовно.
Планують найближчим часом стягнутися грошима, бо це задоволення не з дешевих, і змонтувати, так би мовити, другу чергу. Вже навіть схему розробили куди і як ставитимуть нові сонячні батареї. Цього разу збираються змонтувати їх прямо на паркані, але під точно визначеним кутом.
Ігор переконаний, що саме за такою зеленою енергією майбутнє. Тому щиро ділиться хоч і не багаторічним, проте, все ж досвідом із усіма бажаючими долучитися до такого бізнесу. - повідомляє Хмельницький.depo.ua.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами