Загальна заборгованість жителів регіону станом на 1 лютого 2019 року сягнула 608 млн. грн.
На Буковині борги понад 5 тис. грн. мають 17719 побутових споживачів, а більш як 10 тис. грн. – 6560 клієнтів. Рекордний борг за газ – 175,6 тис. грн. Тож з початку року ТОВ «Чернівцігаз Збут» розіслав 1278 письмових повідомлень клієнтам-боржникам про припинення поставок газу. Найбільше попереджень - у Чернівцях, Новоселицькому та Сокирянському районах. Після отримання повідомлення, у разі непогашення боргу, «Чернівцігаз Збут» припиняє поставки, ініціює відключення і стягує борг в судовому порядку.
«Чинне законодавство передбачає, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-постачальник природного газу повинна припинити поставки газу. Першочергово ми направляємо письмове повідомлення про припинення газопостачання. Якщо ж після цього борг не погашений, ініціюємо відключення і стягнення боргу в судовому порядку», - зазначив директор ТОВ «Чернівцігаз Збут» Володимир Ляшенко.
Читайте ще: ПАТ "Чернівцігаз" перевірять через зайві суми у платіжках
При відключенні за борги повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України ухвалено зміни до системи субсидування, згідно з якими споживачам припиняють нарахування державної допомоги в разі неплатежів протягом двох місяців.
Варто також зазначити, що з 1 травня 2019 року набирають чинності зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Нововведення передбачають обов’язкові нарахування пені та її сплату. Розмір якої, відповідно до закону, становитиме 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами