Старші чернівчани відчувають ностальгію за демонстраціями, молодші не знають, що це таке.
Походження Дня солідарності трудящих пов'язане з боротьбою за коротший - 8-годинний робочий день. В радянських умовах першотравневі демонстрації набули політичного характеру — на відміну від західних країн, де вони перетворилися в карнавальні дійства.
Нині в Україні 1 та 2 травня – вихідні дні. Якими були велелюдні першотравневі демонстрації за радянських часів ще пам’ятають старші чернівчани, молодь не знає, що це таке.
Олександр: «Чудові демонстрації були, люди відпочивали із гарним настроєм. Символізувало свято трудящих в усьому світі, люди праці. Це зараз в нас в моді бізнесмени, банкіри, а тоді рівнялись на людей праці, які створюють національне багатство.»
Артур розповідає: «Про демонстрацію не чув, а про День солідарності – чув, але не особливо приймаю до уваги.»
«Это было непередаваемое настроение, когда собирались все, отдыхали, мир, труд, май. Хотіли би ще раз так вийти на демонстрацію? Конечно, очень, ну, мы будем уже под другими флагами, вы же знаете», каже Зоя Михайлівна.
Василь пригадує: « Добровільно-примусово. Хто працював на роботі – виводили, кричали: Слава Леніну! Слава КПСС. Всім давали плакати – хто Леніна, хто Брєжнєва ніс.»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами