Відмова від хлорування води, реконструкція прутських водозаборів та скорочення витоків. Це лише частина із глобальних змін, що чекають на «Чернівціводоканал». 23 мільйони євро – перші грантові та кредитні кошти, які надійдуть від німецького банку. В міській раді науковці, які вже провели ретельні дослідження розповіли, як саме модернізуватимуть застарілі водопровідні мережі. Своїм досвідом приїхали поділитись й керівники водоканалів з інших міст.
Досягти безперебійного водопостачання, скоротити витоки, подавати якісну воду. Представники німецького банку, який видає довгостроковий кредит для модернізації Чернівціводоканалу розповіли: їх цікавить комплексний підхід до реконструкції . Спочатку візьмуться за основну магістральну трубу Дністровського водогону.
Сергій Горбачов, координатор бюро німецького банку в Україні: «Головна труба вона в такому, незадовільному стані, фактично, вода качається в землю. Вона в трубі витікає по всій протяжності труби, десь так 50 кілометрів.»
Також планують реконструкцію дністровського і прутських водозаборів. Місто відмовиться від хлорування води, а водопровідні мережі замінюватимуть, не розриваючи вулиць – такі кроки прописані науковцями в проекті модернізації.
Валерій Кравченко, директор ДП «Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства»: «Без разрытия практически проезжей части и тротуаров, особенно, в центре города. А в центре города мы по подсчетам, должны проложить 30 километров труб.»
Щоб поділитись досвідом, як модернізували водопровідні мережі за іноземні кредити, до Чернівців приїхали керівники водоканалів з інших міст. В Чернігові розробили конкретну програму розвитку водоканалу на 10 років, вдосконалення втілювали поступово, та зрештою, відчули ефект.
Олександр Шкінь, директор «Чернігівводоканал»: В нас підземне водопостачання, замінили обладнання на підземних джерелах, подаємо майже в кожний будинок свій тиск, залежно від рельєфу місцевості. Втрати води скоротили на 30 відсотків, в нас вони сьогодні складають 20 відсотків.
Іноземні кредити успішно спрацювали на модернізацію і франківського водоканалу. Там придбали обладнання для пошуку витоків та знезараження води.
Микола Саєвич, генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром»: Ми вклали частину коштів в систему знезараження води, ми відмовились від хлору і купили американську систему оксиндатну установку, де ми із солі виробляємо знезаражуючу речовину, яка автоматично поступає та знезаражує питну воду.
Чернівціводоканал під урядові гарантії отримає від німецького банку перші кошти – 17 мільйонів євро довгострокового кредиту. Вже цього року кредитори очікують на прозоре проведення тендерів і закупівлю нового обладнання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами