ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє – з таким гаслом провели інформаційний регіональний захід в межах комунікаційної кампанії «Разом Навчаємося і Зростаємо» у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, пише Медіа агентство АСС.
Зі студентами та викладачами поспілкувалась пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.
Вона зазначила, що пріоритетом є безпечне освітнє середовище, відбудова шкіл, покращення умов навчання, перепідготовка фахівців. Загалом Європейський Союз скерував на підтримку освітньої сфери та української молоді понад 200 млн євро.
Отримуйте новини в Telegram
«Насичений університетський тиждень Євросоюзу має кульмінаційну подію. Гостем є посол ЄС в Україні. Сприяння та допомога Євросоюзу та освітніх інституцій є важливими для університету. ЧНУ має понад 200 працюючих меморандумів зі світовими вишами. 80% з них – це університети ЄС. Це можливість кожному студенту та викладачу зростати і взаємодіяти зі своїми колегами закордоном. Це і є справжня євроінтеграція», - зазначив Руслан Білоскурський, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Для покращення освітніх можливостей ЄС підтримав відновлення офлайн-освіти. Зокрема, більше 420 шкіл та дитячих садків відновлено або будується. 363 шкільних автобусів передано Євросоюзом та країнами-членами. 1,5 млн підручників надруковано для школярів. 500 інтерактивних вправ та 320 класів забезпечено новими навчальними програмами і матеріалами з інформатики. 1480 навчальних закладів отримали доступ до Європейської платформи шкільної освіти.
«Освіта це фундамент у будь-якій країні. Це щось, що об’єднує нас. Я щаслива сказати, що на освіту ЄС виділив понад 200 млн євро. В умовах війни це критично важливо. Бо не можуть діти ходити у школу, коли нема укриття. У цьому наша підтримка та розвиток вищої освіти, вдосконалення інфраструктури, навчальних програм та управління університетами. Ми релокували 9 університетів, майже 10 тис. осіб скористалися програмами мобільності, 13 спільних магістерських програм Еразмус Мундус, а ще гранти та стипендії на магістерські програми. ЧНУ сильно залучений у процес, ця взаємодія дає хороший інтернаціональний обмін досвідом», - сказала Катаріна Матернова, Посол Європейського Союзу в Україні.
Разом з тим у рамках заходу провели мотивуючу лекцію «Освіта для післявоєнної розбудови України» від Лілії Гриневич, Проректорки Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Міністерки освіти і науки України 2016-2019 рр.
Також провели дискусійний клуб «Будуємо спільне європейське майбутнє: Можливості для студентів, що фінансуються ЄС», за участі модератора, ключового медіаексперта Артема Біденка та профільних фахівців відділу міжнародних звʼязків ЧНУ та координаторів програми Еразмус+.
Також ЄС посилив спроможність української системи професійної технічної освіти. Загалом підтримано 36 закладів ПТО: надано 400 електрогенераторів, 18 автобусів, 25 комп'ютерних кабінетів, 180 тис. підручників, 5 закладам ПТО надано сучасну сільськогосподарську та дорожньо-будівельну техніку.
Зокрема, сьогодні у вищому ПТУ № 24 у Заставні відбулась церемонія передачі сільгосптехніки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами